HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
6 Kasım 2021 Cumartesi Saat: 15:22

Bölgemiz çok zengin bir turizm bölgesi…

Bölge olarak inanılmaz zenginliklerimiz olduğuna dikkat çekilerek, turizm çekiciliklerine fazlasıyla sahip olduğumuz, bu çekiciliklerin ise turizm potansiyeli yaratmada en büyük avantajlarımız olduğu belirtildi.
Bölgemiz çok zengin bir turizm bölgesi…

Giresun Üniversitesi Turizm ve Seyahat Hizmetleri Bölümü Öğretim Üyesi ve kokartlı tur rehberi Hakan Benek, Ordu ve Giresun’un turizmi hakkında bilgiler verdi.

Turizm potansiyeli yaratmada avantajlara sahibiz

Ordu ve Giresun’un turizm açısından zengin bir potansiyele sahip olduğunu dile getiren Benek, “Ordu ve Giresun’a kendi özelinde veya Doğu Karadeniz Bölgesi olarak bakarsak bizim bölge olarak inanılmaz zenginliklerimiz var. Turizm açısından kesinlikle çok zengin bir bölgeyiz. Dolayısıyla çekicilikler açısından turizm arzının olmazsa olmazına fazlasıyla sahibiz. Bu çekicilikler turizm potansiyeli yaratmada en büyük avantajımız” dedi.

Daha fazla turist için bölgenin gelişmesi şart

Benek şöyle devam etti; “Ordu’ya 2019 yılında gelen 980 bin turistin yaklaşık 120 bini yabancı turist. Geri kalan 800 binlik kısım ise yerli turist oluşturuyor. Bu turistlerin birçoğu bölgeye günü birlik geliyor ve hiç bir şey kazandırmıyor.

Havaalanı talebi artırdı

Ulaşılabilirlik de turizm talebini etkileyen faktörlerden birisi. 2015 yılında Ordu ve Giresun arasına yapılan havalimanı sayesinde bölgeye ulaşılabilirlik arttı. Havalimanı olmadan önce bu durum büyük bir sıkıntıydı. Havalimanı ile birlikte bir artı değerimiz daha oldu. Benim ön görüm , bundan sonra yurt dışından yapılacak tur operatörlüğü anlaşmalarıyla kademe atlayabileceğimiz yönünde.

 Neden Avrupalı turist buraya gelmiyor?

Bunun nedenlerinden bir tanesini açıklayayım. Turistik ürünlerin en önemli özelliklerinden birisi de beşeri faktörlerdir. Yani insan faktörü., Bunun için nitelikli insan yetiştirmemiz lazım. Yabancı dil çok önemli. Bizim, bölgede yabancı dil güçlüklerimiz var. Öğrencilerimize de bunu anlatıyoruz. Öğrenebildiğiniz kadar dil öğrenin, kendi bölgenizi yabancı turistlere siz anlatın, tanıtın diyoruz.”  

 

Ordu Olay 

Bu haber toplam 278 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Bölgemiz, çok, zengin, bir, turizm, bölgesi…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler