HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
12 Kasım 2021 Cuma Saat: 12:22

Büyükşehir meclisinden müjdeler çıktı

1 milyar 159 milyon TL borç aldıkların belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler; “200 milyon borç azalttık. Borcumuz artmadı, azaldı.
Büyükşehir meclisinden müjdeler çıktı

Çok güzel bir para, finans, insan ve kaynak yönetimimiz var” dedi.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Ordu için önemli kararlar alındı.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler gündem maddelerine geçmeden önce yaptığı açıklamada finans, insan ve kaynak yönetimlerinin başarılı bir şekilde yönettiklerini belirtti. 2000’li yılların öncesinde kalan borçlarla birlikte toplamda 1 Milyar 159 milyon lira borcu devraldıklarını ifade eden Başkan Güler, “765 milyon borç devraldık. 394 milyon da OSKİ’den devralmıştık. Toplamda 1 milyar 159 milyon yapıyor. Biz bu borçtan 200 milyon borç azalttık. Borcumuz artmadı, azaldı. Dolayısıyla çok güzel bir para, finans, insan ve kaynak yönetimimiz var” dedi.

 

 “Borcu artan değil, azalan belediyeyiz”

Ordu Büyükşehir Belediyesinin borcunun artan değil, azalan bir belediye olduğunu söyleyen Başkan Güler, “Dünyadaki ekonomik değişiklikler ve fiyat artışları ülkemizi de etkiliyor. İyi ki zamanında borç almışız ve paramızı oraya yatırmışız. Şimdi bunları yapmamız mümkün değildi. Çok şükür ki bu yaptıklarımızı bugünün fiyatıyla düşünürsek 3’te 1’ini veya 4’te 1’ini yapabilecektik. 2000 yıllardan önce kalan borçlar vardı. Herhangi bir dönemi ifade etmiyorum. Geçmiş borçlar diyorum. 765 milyon borç devraldık. 394 milyon da OSKİ’den devralmıştık. Toplamda 1 milyar 159 milyon yapıyor. Biz bu borçtan 200 milyon borç azalttık. Borcumuz artmadı, azaldı. Ve ayrıca da 1,9 milyar TL’likte hem yatırım hem de şirket değeri olarak ortaya çıktı. Dolayısıyla çok güzel bir para, finans, insan ve kaynak yönetimimiz var. Ordu’ya kazandırdığımız diğer şeylerden bahsetmiyorum. Biz borcu artan değil, azalan bir belediyeyiz. Hele bunun faydasını şimdi dünya da artan fiyatlardan ne kadar isabetli davrandığımızı görmüş olduk. Şimdi bu paralarla bu asfaltı, suyu, yolları yapın. Önümüzdeki dönem yatırım ağırlıklı çalışmalar yapacağız” şeklinde konuştu.

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 183 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Büyükşehir, meclisinden, müjdeler, çıktı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler