HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
24 Kasım 2021 Çarşamba Saat: 15:02

Alpaslan Türkeş’i anma törenine davet…

Ülkü Ocakları Ünye Şubesi Başkanı Serkan Gürkan, Başbuğ Alparslan Türkeş’in doğum günü dolayısıyla anma töreni ve konferans düzenleyeceklerini söyledi.
Alpaslan Türkeş’i anma törenine davet…

Başkan  Gürken; 25 Kasım Perşembe günü saat 19:30’da Fevzi Çakmak Sosyal Tesislerinde düzenleyecekleri anma töreni ve konferansına tüm Ünyelileri davet etti.

Ülkü Ocakları Ünye ilçe Başkanlığı, Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’in doğum günü dolayısıyla  anma töreni ve konferans düzenliyor.

Ülkü Ocakları Ünye Şubesi Başkanı Serkan Gürkan, 25 Kasım Perşembe günü 19:30’da Fevzi Çakmak Sosyal Tesislerinde düzenleyecekleri anma töreni ve konferansa tüm Ünyelileri davet etti.

Gürkan gazetemize yaptığı açıklamada, “25 Kasım Başbuğ Alparslan Türkeş’in doğum günü münasebetiyle saat 19.30’da Ünye Ülkü Ocakları Fevzi Çakmak Sosyal Tesislerinde konferans ve anma töreni gerçekleştiriyoruz. Konferansımıza Ülkü Ocakları İl Başkanı Doğan Mert Duran ve MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk‘te katılım sağlayacak.” dedi.

Başbuğ Türkeş gençliğin layıkıyla yetişmesini kendine mesele etmişti

Başbuğ Türkeş’in siyasi bir lider olmakla birlikte Türk gençliğinin layıkıyla yetişmesini kendine mesele edinmiş bir şahsiyet olduğuna dikkat çeken Ülkü Ocakları Ünye Şube Başkanı Serkan Gürkan, “Başbuğumuzun yaktığı bu ateşi vilayetimizde sürdürmeye uzun süredir gayret göstermekteyiz.  Alparslan Türkeş yalnızca siyasi bir lider olmaktan ziyade Türk gençliğinin layıkıyla yetişmesini mesele edinmiş bir şahsiyetti. Kendisi Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu olduğu kadar Ülkü Ocaklarında yetişen Türk gençlerinin Türkçülük davasının asıl sahibi olduğuna ve bu ideal doğrultusunda ülkemizi geliştireceğine inanıyordu. Ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesi için gereken temel yapı taşlarının öncelikle Milliyetçilik ekseninde Dokuz Işık doktrini adını verdiği temel ilkelerde ilerlememizi öngörüyordu.” dedi.

Dokuz Işık doktrini ve bu ilkerin hedefleri ile ilgili bilgi veren Gürkan açıklamasında şunları kaydetti, “Milliyetçilik,Ülkücülük,Ahlakçılık,İlimcilik,Toplumculuk,Köycülük,Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik, Gelişmecilik ve Halkçılık, Endüstricilik ve Teknikçilik. Okullarda verilmeyen Türklük şuuru, İslam fazileti , temel bir insan olmamızı sağlayan adap gibi konuların öğretildiği yerdi Ülkü Ocakları . Başbuğ bu ocakların tütmesi ve burada yetişen gençlerin geleceğe ilerlemesine özel önem göstermiştir. Gençliğin yanı sıra zulüm altındaki Türk yurtlarına ve Türk Dünyasına da alaka göstererek Türkçülük dünya görüşünü savunmuştur. Biz de burada bu gayeyle toplanarak kendisini anmak ve Ünye Ülkü ocakları olarak tüm teşkilatımız beraber yaptığımız çalışmaları sergileyeceğiz.”

 Ünye KENT Haber 

Bu haber toplam 113 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Alpaslan, Türkeş’i, anma, törenine, davet…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler