HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
24 Kasım 2021 Çarşamba Saat: 15:14

Gönüllere talip olmalı, gönüllere girmeliyiz…

Ünye’de 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle, coşkuyla kutlanırken, Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin düzenlediği kutlama programı ilgiyle izlendi.
Gönüllere talip olmalı, gönüllere girmeliyiz…

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Dokgöz, “Gönüllere talip olmalıyız. Gönüllere girmeliyiz. Öğrencilerimizi bilgi ile donatırken onları vicdanlı ve ahlaklı bireyler olarak yetiştirmeliyiz.” dedi.

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık tarafından emekli öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgeleri” verildi. Adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni yapıldı.

Bu yıl 40.’sı kutlanan Öğretmenler Günü kutlama programı Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, öğretmenlerle birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla çelenk töreni sona erdi.

Ardından kutlama programı Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırlayıp sunduğu etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Öğretmen gönül eridir, zorluklardan yılmaz

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü İsa Ünel, “Öğretmen insanların kendi ayakları üzerlerinde durmalarını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gereken bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünden giden bir gönül eridir. Madem ki gönül eridir karşısına çıkan zorluklar kendini yıldırmayacaktır, yıldırmamalıdır. Her öğrenci bizim için bir öğretmendir. Onlardan öğreneceğimiz çok şey var. Bunun için öğretmen öğretirken öğrenen insandır.” dedi.

Öğretmenlik heyecan ve aşk işidir

Emekli öğretmenler adına konuşan emekli öğretmen Sabri Çıraklı, “İlk görev yerim olan Çorum Alaca İmam Hatip Lisesi’nin kapısından içeri girmem halen tüm canlılığını koruyor. Hele ilk derse giriş… Senden hayallerine ulaşmak için bilgi, görgü, tecrübe paylaşımı bekleyen gençlerle ilk göz göze geliş. Hevesle, heyecanla bu pırıl prıl insanlarla birlikte olmak. Bunlar benim nezdimde unutulmaz. Çünkü bu meslek heyecan ve aşk işidir.” dedi.

Gönüllere talip olmalı, gönüllere girmeliyiz

Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “Toplumdaki değişim bireyde başlar.  Bizim görevimiz insandan başlayarak dünyayı şekillendirmektir. Gönüllere talip olmalıyız. Gönüllere girmeliyiz. Çocuklarımızın kalplerine dokunmalıyız sevgi ile merhametle, sabırla ve şefkatle. Güven vermeliyiz ve onlara güven duymalıyız. Öğrencilerimizi bilgi ile donatırken onları vicdanlı ve ahlaklı olarak yetiştirmeliyiz. Onlara örnek ve model olmalıyız. Milli ve manevi değerlerimizi vatan sevgisini, millet sevgisini ve bayrak sevgisini vermeliyiz.” dedi.

Konuşmaların ardından kutlama programı Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu tiyatro gösterisi ile devam etti.

Öğrencilerin emekli öğretmenlerle yaptıkları söyleşilerin sinevizyon gösterisinin yapıldığı program, öğretmenlere zaman zaman duygusal anlar yaşattı.

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık tarafından emekli öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgeleri” verildi. Adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni yapıldı.

Program öğretmen ve öğrencilerden oluşan gurup tarafından müzik ve şiir dinletisinin ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ile program sona erdi.

 

Ünye KENT Haber/Yücel ARSLANTEKE

Bu haber toplam 273 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler