HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
24 Kasım 2021 Çarşamba Saat: 15:31

Öğretmenler Günü Altınordu’da kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, düzenlenen programlar ve yapılan çeşitli etkinliklerle Altınordu ilçesinde de kutlandı.
Öğretmenler Günü Altınordu’da kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, düzenlenen programlar ve yapılan çeşitli etkinliklerle Altınordu ilçesinde de kutlandı.

 

Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başlayan kutlama programı, Ordu Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen kutlama programı ile devam etti.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan kutlama programına, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Vali Yardımcıları Zafer Karamehmetoğlu, Gökhan İkitemur, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş,  İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz,  İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, daire müdürleri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Ordu Kültür Sanat Merkezi'nde yapılan kutlama programında bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, tüm eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak, ”Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Üniversitemiz, kurumlarımız birlik ve beraberlik içerisinde ‘Ordu Ailesi’ olarak eğitim çıtasını daha da yükseğe çıkarmak için hep birlikte elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, Millî Eğitim Bakanlığımızın katkılarıyla deprem riski olan 66 okulumuz yıkıldı.  Devlet-Vatandaş işbirliği ile 42. okula ulaştık ve toplamda 562 dersliği ilimize kazandırdık. Fiziki şartları her geçen gün daha iyi hale getiriyoruz” dedi

 

OBB Başkanı Güler; “Öğretmenlerimize çok şey borçluyuz”

 

“Bizi yetiştiren, bizi şekillendiren ve toplumun mimarları olan öğretmenlere çok şey borçluyuz” diyerek, konuşmasına başlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ”Bu borcumuzu sadece nostaljik konuşmalarla değil, ileriye dönük neler yapacağımızı da düşünerek ifade etmek istiyorum. Burada yapılacak şeyler, dünyaya bakmak. Büyük bir yarışma içerisindeyiz. Biz, Ordu’muzu hem üniversite giriş imtihanlarında, hem diğer meslek edinme konularında çok iyi bir noktaya getirebiliriz. Bu çalışmaları birlikte yapalım. Eğitim pahalı bir iş ama cahillik daha maliyetli. 130 bin öğrenci ve 11 bin öğretmenle biz çok şey yapabiliriz. Ordu’yu çok iyi bir noktaya getirebiliriz” şeklinde konuştu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Vargeloğlu; “Öğretmenlerimiz hiç bir fedekarlıktan kaçınmıyor”

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ise yaptığı konuşmada, ”Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı yarına hazırlarken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, ömrünü ve hayallerini bu ülkenin evlatlarına adayan, yıllar geçse de gönül bağımızı hiç koparmadığımız kıymetli meslektaşlarım, 24 Kasım Öğretmenler günümüzü en kalbi duygularımla kutluyorum. ‘Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir’  diyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bu nedenledir ki geleceğimize ilişkin hedeflerimize ulaşabilmemiz konusunda en büyük görev, öğretmenlerimize düşüyor. Aklını ve duygularını yönetebilen bunları iyi insan olmak için kullanan, yaşadığı toplumu güzelleştiren, düşünen, üreten, ay yıldızı hep daha yükseğe taşımayı hedefleyen gençler, öğretmenlerimizin en güzel eseri olacaktır” diye konuştu. 

 Konuşmaların ardından, Vali Tuncay Sonel OKSM de düzenlenen programa katılan ve 24 Kasım günü doğan öğretmenleri unutmayarak, bu özel günlerinde doğum günü pastasıyla onlara sürprizde bulundu.

Emekli öğretmenler adına söz alan Fransızca Öğretmeni Adil Liman, “Ben öğretmenleri soğuk ve karanlık dünyamızı ısıtan ve aydınlatan bir güneşe, gökyüzünde birbirinden ayrı ama bu ayrılıkta gayrılık olmayan yıldızlara benzetiyorum.” diyerek, duygularını dile getirdi. 

Ardından, aday öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi ve emekliye ayrılan öğretmenlere Hizmet Şeref belgeleri Vali Tuncay Sonel tarafından verildi.

Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen ilkokullarda resim, Ortaokullarda şiir, liselerde ise kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri Vali Tuncay Sonel  ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı,  Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo sunumu ile sona erdi.

 

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 342 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler