HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
24 Kasım 2021 Çarşamba Saat: 15:37

ORTAR kireç uygulaması yapıyor

Ordu’da Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in fındıkta verimliliği artırmak amacıyla başlattığı Fındık Verimliliği (FINVER) projesinde yeni hasat sezonu için çalışmalar devam ediyor.
ORTAR kireç uygulaması yapıyor

Proje kapsamında toprak analizlerinin yapıldığı bahçelerde ziraat mühendisleri öncülüğünde fındık üretiminde önemli etkileri olan kireç uygulaması gerçekleştiriliyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile gıda ve tarım sektöründe Türkiye’nin en fazla ihracat payına sahip olan fındık ürününde verimliliği artırmak için başlatılan FINVER projesi başarıyla sürüyor.

İlk hasadın bu yıl gerçekleştirildiği ve bakımsız kalan bahçelerin üretime kazandırıldığı projede yeni sezon öncesi çalışmalar başladı. Yeni hasat sezonunda da yüksek kalite ve verimlilik hedefleyen ve bu kapsamda hazırlıklarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri budama, gübreleme ve yabani ot temizliği çalışmalarının ardından toprak analizleri yapılan bahçelerde fındıkta kalite ve verimin artmasına katkı sunan kireç uygulaması çalışması gerçekleştiriyor.

“Kireç uygulaması kalite ve verimi olumlu etkiliyor”

FINVER projesi kapsamında yapılan kireç uygulaması hakkında açıklamalarda bulunan ORTAR A.Ş. sorumlu Ziraat Mühendisi Suat Akgül, toprak analizi sonucuna göre yapılan kireç atımının fındıkta verim ve kaliteye önemli etkilileri olduğunu söyledi.

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 153 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ORTAR, kireç, uygulaması, yapıyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler