HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
25 Kasım 2021 Perşembe Saat: 16:22

Kadına şiddette farkındalık çalışması

Ordu’nun Altınordu ilçesinde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kutlama etkinlikleri kapsamında farkındalık çalışmaları yapıldı.
Kadına şiddette farkındalık çalışması

“Ekmeğimiz Aşımız, Kadınlar Baş Tacımız” yazılı kese kağıtları ile ekmek verilmesi uygulaması bu yıl da devam etti.

 

Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İlimizdeki yerel marketlerin işbirliğiyle yapılan farkındalık çalışmasında, Ordu’daki fırıncılar, müşterilerine ekmekleri üzerinde “Ekmeğimiz Aşımız, Kadınlar Baş Tacımız” yazılı kese kağıtları ile verdi.

 

Ordu’daki bazı marketler de müşterilerine üzerinde “‘Kadına Yönelik Şiddete Birlikte Dur Diyelim’ yazılı poşetler vererek, alışverişlerini bu poşetlerle yapmalarını sağladı. Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi’nin yapmış olduğu farkındalık çalışmalarıyla, her eve giren ekmeklerin konulduğu kese kağıdı ve ambalajlarda yer alan sloganlarla kadına yönelik şiddete dikkat çekildi.  

   

Öte yandan, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce hazırlanan program kapsamında, 30 Kasım tarihine kadar çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

 

Kadına şiddet, kadınların kaderi olmasın istiyoruz

25 Kasım, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nün, kadına yönelik şiddete “dur” demenin ilk adımı olduğunu dile getiren Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık,  “Kadınlarımız, bugün ve her gün daha güvenli bir dünyada insan onuruna yakışır, şiddetten uzak ve eşit bir hayat hak ediyor. Unutmayalım ki, ‘kadına yönelik şiddet insanlığa ihanettir’. Kadınlarımızın yani geleceği şekillendiren insanların daha adil, huzurlu, güvenli ve barışçıl bir dünyada yaşayabilmesi adına şiddetin son bulmasını istiyoruz. Kadına şiddet, kadınların kaderi olmasın istiyoruz. Bunun için de kadına yönelik şiddete dikkat çekmek,  farkındalık oluşturmak ve toplumsal duyarlılığı artırmak adına 15-30 Kasım tarihleri arasında bir dizi etkinlikler düzenledik” diye konuştu.

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 152 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kadına, şiddette, farkındalık, çalışması

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler