HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
26 Kasım 2021 Cuma Saat: 13:50

ODÜ’den Yönetim Oyunları İyi Yönetim İlkeleri semineri

ODÜ Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yönetim Oyunları İyi Yönetim İlkeleri” semineri Ceren Özdemir Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
ODÜ’den Yönetim Oyunları İyi Yönetim İlkeleri semineri

Seminer programına ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu, Sağlık İl Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Erbil, ODÜSEM Müdürü Doç. Dr. Taşkın Kılıç, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Akdoğan: 20 bin öğrenci ve 600 personelle büyük bir aileyiz

Programın açılışında gerçekleştirdiği konuşmada Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Sağlık Bilimleri Fakültesi Üniversitemizin ve hayatın en önemli alanlarından biridir. Bu noktada Sağlık Bilimleri Fakültemizde gerçekleştirilen çalışmalarla çok önemli işlere imza atılmaktadır. Fakültemizde Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi bölümlerimiz var, 2022 yılında da diğer bölümleri aktif hale getireceğiz, bununla birlikte mekan problemini de çözeceğiz. Ordu Üniversitesi bin 600 personeli ve 20 bin öğrencisi ile büyük bir aile. Üniversitemizin çıtasını her geçen dönem daha ileri taşımak için elimizden gelen her türlü gayreti göstermekteyiz. Bu düşüncelerle programa katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Karamehmetoğlu: Öğrenmenin sınırı yok…

Ordu Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu, “Yönetimin uygulamasını yapıyoruz, teorisini de bugün Sedat hocamızdan dinleyeceğiz. Öğrenmenin sınırı yok derler, hayatın her safhasında hem yaptığımız işimizle ilgili hem sosyal hayatımızla ilgili yeni durumlarla karşı karşıyayız. Hocamıza başarılar diliyorum.” dedi.

Kasapoğlu: Sağlık bizim için zor bir alan

Sağlık İl Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Yaklaşık 25 yıldır yöneticiyim.  Sağlık bizim için zor bir alan. Sağlık bizim için zor bir alan. Her ne kadar sağlık alanında yönetici olsak da baktığınızda multidisipliner yaklaşım gerektiren zor bir yapı. İçinde her şey var; inan var, hasta var, normal var, patalojik var ve insanların en sıkıştığı anlarda müracaat ettikleri bir alan. Hekimlik bizim için bir yönetimdi aslında. Sonra idareci olunca farklı bir kulvara girdik ve hepsinde ayrı deneyimler yaşadık. Hocamızı dinlerken kendime ait çıkarımlarda bulunacağıma inanıyorum.” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Sedat Bostan tarafından yönetimin temelleri, iyi yönetimin bileşenleri, yönetici seçim kriteri, mutlu yönetmenin yolu, bakış açısı ve iş yaptırmanın yöntemi konularını kapsayan “Yönetim Oyunları İyi Yönetim İlkeleri” semineri gerçekleştirildi. 

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 181 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ODÜ’den, Yönetim, Oyunları, İyi, İlkeleri, semineri

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler