HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
26 Kasım 2021 Cuma Saat: 18:57

Belediye, hayvanseverlerle buluştu

Ünye Belediyesi, hayvanseverler ile bir araya gelerek hayata geçirmeyi planladıkları Hayvan Geçici Bakım Merkezi projesi ile ilgili bilgi verip, hayvanseverlerin taleplerini dinledi.
Belediye, hayvanseverlerle buluştu

Ünye Belediyesi, Belediye Meclis Toplantı Salonunda hayvanseverlerle bir araya gelerek Killik Mahallesi’nde hayata geçirmeyi planladıkları Hayvan Geçici Bakım Merkezi projesi ile ilgili bilgi verdi.

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (Haykonfed) Bölge Temsilcisi Kemal Zafer Özdemir, Pati Dostları Ünye Başkanı Habibe Argan ve üyeleri, Hayvan Hakları Federasyonu (Haytap) temsilcileri ile Ünye’de sokak hayvanlarını koruma ve beslemeye yönelik faaliyet gösteren dernek ve temsilcilerin katıldığı toplantıda hayvanseverler sahipsiz sokak hayvanlarının yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek, Ünye Belediyesine taleplerini iletti.

Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel başkanlığında gerçekleşen toplantıya, belediyenin Temizlik İşleri Müdürü Civan İkinci hazır bulundu.

Hayvanseverler Ünye’de 7 noktada bulunan besleme noktalarının ilçenin merkezdeki 18 mahalleye yerleştirilmesini ve ihtiyaç olan yerlerde sayının artırılmasını istedi.

Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel bu talebi yerinde bularak, hayvansverlerle iş birliği halinde bekleme noktalarının sayılarının artırılması için çalışma yürüteceklerini ifade etti.

Hayvanseverler ikinci olarak, besleme noktalarına düzenli olarak mama bırakılarak, düzenli besleme yapılmasını istedi.

Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Gürel, haftanın 3 günü besleme yapıldığını ifade ederek bunun sayısının artırılması için çalışma yürüteceklerini söyledi.

Hayvanseverlerin diğer talepleri ise, küpeli hayvanlara dokunulmaması, küpesiz hayvanların kısırlaştırılması, acil durumlarda yaralanan hayvanların ilk müdahalesi için hayvanseverlere destek verilmesi oldu.

Ünye Belediye Başkanı Orhan Gürel ise, hayvanseverlerle iş birliği halinde tüm sorunların giderilmesi için çalışma yürüteceklerini söyledi.

Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel, “Vasfı orman olan bir arazimiz var. Buraya Doğa Koruma ve Pilli Parklar Ünye Şefimiz Saygın Yıldırım bey, Temizlik İşleri Müdürümüz, STK temsilcilerimiz, hayvanseverlerimizle gittik ve ön hazırlık yaptık. Bunun neticesinde de bugün bir araya geldik. Can taşıyan her canlı kutsaldır. Buna bu pencereden bakıyoruz ve bakmaya da devam edeceğiz. TBMM’de çıkan yasada ilçe belediyelerine de yükümlülükler getirildi. Biz bu noktada da üzerimize düşen çalışmaları yapacağız. Bu bağlamda hayvanseverlerimizin de fikirlerini almak, fikir-verişinde bulunmak üzere bu toplantıyı düzenledik.” dedi. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 237 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Belediye, hayvanseverlerle, buluştu

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler