HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
27 Kasım 2021 Cumartesi Saat: 17:40

Çevreyi koruduk, turizme kazandırdık

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altaş TV’de Gökhan Gül’ün sunduğu Gündem Özel programının canlı yayın konuğu oldu.
Çevreyi koruduk, turizme kazandırdık

Başkan Güler, programa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu ile birlikte katıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Korumu ve Kontrol Dairesinin yaptığı çalışmaların değerlendirildiği programda Başkan Güler, sokak hayvanları için inşa edilen Karadeniz’in en büyük hayvan hastanesinden iklim değişikliğine, çevrenin korunmasından çöpten enerji üretimine kadar birçok alanda değerlendirmelerde bulundu.

“Can dostlarımız için candan hizmet ediyoruz”

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından can dostlar için yapılan çalışmaları değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Doğu Karadeniz en büyük en kapsamlı Hayvan Hastanesini inşa ettiklerini söyledi.

Bu hastanede can dostlar için ameliyat, ameliyat sonrası tedavi, bakım, beslenme, klinik ve ilk yardım hizmetlerinin verildiğini kaydeden Başkan Güler, “Bütün bu çalışmaların temelinde sevgi var, işinizi seviyorsanız başarılı oluyorsunuz.” dedi.

Çevreyi koruduk

Çevrenin korunmasında önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Güler, bu kapsamda Ordu’ya önemli turizm alanları kazandırarak değer kattıklarını belirtti.

 Atık bizim için enerjiye dönüşen kıymetli bir madde

Göreve gelir gelmez ilk yaptıkları işlerin başında Ünye, Fatsa ve Perşembe ilçelerinde bulunan vahşi çöp alanlarının kapatılması olduğunu vurgulayan Başkan Güler, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz atık kelimesini sevmiyoruz. Atık aslında kıymetli bir madde. Enerji üretiyorsunuz. Atığı aynı zamanda toprağa dönüştürüyorsunuz. Suni toprak çalışmaları yapıyoruz. Gübre oluşturuyoruz. Biz burada her şeyi değerlendiriyoruz.” Şeklinde konuştu.

Ordu’yu iklim değişikliklerine hazırlıyoruz

Ordu’nun iklim değişiklikleri ile en çok tercih edilen yerlerden bir tanesi olacağını vurgulayan ve Ordu’yu buna hazırladıklarını dikkat çeken Başkan Güler, şöyle konuştu:

“Ordu iklim değişikliğinde en çok tercih edilen, yaşanılması en güzel yerlerden bir tanesi olacak. Bu doğrultu da Çevre Koruma ve Kontrol Dairemizin yaptığı çalışmaları bir vazife değil, bir vicdani görev olarak kabul ediyoruz.”

 Kendi rüzgar enerjisini kuran ilk belediyeyiz

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak bir ilke imza attıklarını ve rüzgâr enerji santrali kuracaklarını belirten Başkan Güler, şu görüşlere yer verdi:

“Akkuş ilçemizde esen rüzgarları enerjiye çeviriyoruz. İlk defa bir belediye kendi rüzgâr enerjisini kuruyor. Buradan biz elektrik elde edeceğiz ve bu elektrik yüzde 8 daha ucuz olacak. Bu sayede sanayiyi destekleyecek. Bunların hepsi bir dönüşüm.”

“Çevreyi kirletmeden daha faydalı işler yapmak mümkün”

Büyükşehir Belediyesi çalışmalarının çevre ve çevre kirliliği adına faydalı olduğunu söyleyen Başkan Güler, vektörle mücadelede farklı yöntemler izlediklerini belirtti.

Programda ayrıca, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu’da, hayvan hastanesi, vektörel çalışmalar ve katı atık temizliği konularında sunum gerçekleştirerek geniş kapsamlı bilgiler verdi.

Üne KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 190 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Çevreyi, koruduk, turizme, kazandırdık

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler