HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
1 Aralık 2021 Çarşamba Saat: 13:00

Kayıp kaçaktan 20 milyon TL tasarruf…

OSKİ, içme suyu hatlarında oluşan kayıp ve kaçakları bünyesinde bulundurduğu teknolojik cihazlarla önleyerek 2,5 yılda 20 milyon TL’lik tasarruf sağladı.
Kayıp kaçaktan 20 milyon TL tasarruf…

Son teknolojik araç ve gereçlerle kayıp ve kaçak kontrolleri gerçekleştiren OSKİ, bu çalışmalarla sonucunda 6 milyon metreküplük su kaybını önledi. OSKİ, kuraklık tehlikesinin yaşandığı bu dönemde yaptığı bu hayati çalışmalarla ayrıca 20 milyon TL tasarruf elde etti.

Us: Kayıp-kaçak oranında büyük azalma sağlandı 

Altyapıda eski borulardan kaynaklı su kaybını önleyebilmek amacıyla başlatılan çalışmalar neticesinde bugüne kadar başarılı sonuçlar almaya başladıklarını altını çizen OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “2019 yılında yüzde 56’lar seviyesindeki sudaki kayıp-kaçak oranını azaltmaya başladık. Yapılan çalışmalar neticesinde bu oranı yüzde 36’lar seviyesine çektik. Hedefimiz bu oranı daha da aşağıya çekerek, ilimizi su israfından kurtarmak” dedi.

“Yüzeye çıkmayan bin 487 kaçak tespit edildi”

Kayıp-kaçakla mücadelede farklı teknolojik yöntemlerin kullanıldığını da vurgulayan OSKİ Genel Müdürü Murat Us, şöyle konuştu:

“Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) olarak 19 ilçemizde kayıp-kaçak çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Farklı teknolojiler kullanarak yapılan denetimlerimizde şu ana kadar yüzeye çıkmayan ancak yer altına akan bin 487 kaçak su tespiti yaptık. Ekiplerimiz bu kaçaklara müdahale ederek büyük su kayıplarının önüne geçmiş oldu.”

“4 bin 511 kaçak su bağlantısına müdahale edildi”

Sadece yüzeye çıkmayan kaçak suya müdahale etmediklerine de dikkat çeken OSKİ Genel Müdürü Murat Us, şu bilgileri verdi:

“Ekiplerimiz 19 ilçemizde yaptığı denetimlerde şu ana kadar 4 bin 511 kaçak su bağlantısı tespit etmiş olup, bu bağlantıları keserek engellendi. Bu kaçak su bağlantılarından toplam 511 bin metreküplük su tasarrufu sağlanmış oldu. Ekiplerimiz aynı kararlılık ve gayretle çalışmalarını sürdürüyor.”

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 238 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kayıp, kaçaktan, 20, milyon, TL, tasarruf…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler