HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
3 Aralık 2021 Cuma Saat: 15:27

Biyosidal Ürün Uygulayıcı Eğitimi…

Ordu Devlet Hastanesi Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çevre Sağlığı Birimi tarafından “Biyosidal Ürün Uygulayıcı Eğitimi” düzenlendi.
Biyosidal Ürün Uygulayıcı Eğitimi…

Ordu Devlet Hastanesi konferans salonunda, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çevre Sağlığı Birimi tarafından Biyosidal Ürün Uygulama Yönetmeliği kapsamında Biyosidal Ürün Uygulayıcı Eğitimi düzenlendi. 12 kişinin katılımıyla 01/12/2021 Çarşamba günü başlayan eğitim, 03/12/2021 Cuma günü katılımcılara sertifikaları verilerek tamamlandı.

Sağlık Müdürümüz Dr. Mustafa Kasapoğlu eğitimde yaptığı konuşmada, biyosidal üründe hedefin insanlara zararlı organizmalar olduğunu söyleyerek, biyosidal ürünler her ne kadar insanlar için zararlı organizmalarla mücadele amacıyla kullanılıyor ise de insan,  hayvan ve çevre açısından zehirli etkileri olabileceğinden uygulama esnasında gerekli önlemlerin mutlaka alınması gerektiğini, bu bağlamda biyosidal ürünlerin daha donanımlı ve yaptıkları işin ciddiyetinin farkında olan uzman kişilerce uygulanmasını sağlamak amacıyla mevzuat gereği bu eğitimlerin düzenlendiğini vurguladı. Eğitimi düzenleyen Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına ve katılımcılara teşekkür ederek başarılar diledi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 140 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Biyosidal, Ürün, Uygulayıcı, Eğitimi…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler