HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
13 Aralık 2021 Pazartesi Saat: 09:07

Ömer Çam, vefatının 19. yılında anıldı

Hocaların Hocası, Şair, Hitabet Ustası, İlahiyatçıların duayeni olarak iz bırakan Ünyeli Ömer Çam vefatının 19. yılında İstanbul’da kabri başında anıldı.
Ömer Çam, vefatının 19.  yılında anıldı

Ünyeli Hocaların Hocası ünlü eğitimci, edip, hitabet ustası, ilahiyatçıların duayeni Ömer Çam Hoca, İstanbul’daki kabri başında vefatının 19. yıldönümünde yâd edildi.

İstanbul Ünyeliler Derneği (ÜNDER) tarafından organize edilen anma programı Maltepe Gülsuyu Kabristanlığında sevenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Programda Kuran okundu, hatimler bağışlandı, dualar yapıldı.

Programa İstanbul’da bulunan Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri de katılarak Kuran okudular.

-Talebeleri duygulanarak anlattılar -

Programa katılan talebeleri yaptıkları konuşmalarda Ömer Hoca’nın üstün özelliklerini örnekleriyle anlatırken duygulu anlar yaşadılar. Konuşmalarda Ömer Çam Hoca’nın başarıları, üstün zekâsı, güçlü hafızası, etkili hitabeti, cesur dava adamlığı, talebelerine ve eğitim faaliyetlerine verdiği önem, eğitim gönüllülüğü ve fedakârlıkları, şairliği, tevazusu, özgüveni ve her ortamda verdiği güzel mesajları ile insanlara sağladığı faydalar dile getirildi.

Talebelerinden İlahiyat Fakültesi emekli hocalarından 23. Dönem Sinop Milletvekili Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı, İlahiyatçı, Hattat, Sanat Tarihi Profesörü Hüsrev Subaşı ve Rasim Şekerci hatıralarla Ömer Çam Hoca’nın özelliklerini dile getirdiler ve bu kıymetlerin yaşatılmasına vurgu yaptılar.

-ÜNDER başkanları, üyeleri ve Ömer Çam sevenleri katıldılar -

Programa ÜNDER’in bir dönem başkanlığını yapan İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin, Ayhan Doğan, Musa Hamarat ve yeni başkan İsa Gümüş başta olmak üzere ÜNDER üyeleri de katıldılar. Ayrıca aile adına Ömer Çam Hoca’nın oğlu Profesör Doktor Haydar Kamil Çam, 20. Dönem Ordu Milletvekili Mustafa Hasan Öz, İsmail Canbulat, Recep Korkmaz, Av. Hamza Recepoğlu, Sefa Aldemir, Abdullah Ballı, İdris Güney, Onur Ocakdan, İlhan Demir, Hasan Mollaahmetoğlu ve Ünyeli hemşerileri ile sevenleri katıldı.

Üroloji Profesörü Kamil Çam Hoca’nın kabristanlıkta simit, peynir ve çay ikramı yaptığı programda, okumalar, dualar ve konuşmalardan sonra Ünyeli Mustafa ve Hüseyin Altun kardeşlerin Kozyatağı’ndaki Seyithan Restaurant’ta ikramlarda bulunuldu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 370 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ömer, Çam, 19., vefatının, yılında, anıldı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler