HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
15 Aralık 2021 Çarşamba Saat: 10:32

“Ordu başka bir boyutta”

‘Ordu bambaşka bir boyutta’ diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun artık denizi ile barıştığının ve tarım çalışmalarıyla da örnek işlere imza attığının altını söyledi.
“Ordu başka bir boyutta”

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan toplantısı yapıldı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler Başkanlığı’nda Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Güler, gündeme ilişkin açıklamalar ve yapılan çalışmalarla ilgili meclis üyelerine bilgiler verdi.

“Ordu başka bir boyutta”

‘Ordu bambaşka bir boyutta’ diyen Ordu’nun artık denizi ile barıştığının ve tarım çalışmalarıyla da örnek işlere imza attığının altını çizen Başkan Güler, şöyle konuştu:

“Kompozit malzemeden ürettiğimiz tekneyi denize indirdik. Kano imalatını başlattık. Ordu’da yepyeni bir saha ortaya çıkardık. 19 ilçemiz birbiriyle tatlı bir yarışma içerisinde. Bütün ilçelerimizde hayvancılık ve tarım devreye girdi. Öte yandan yaptığımız bu çalışmalarla yaklaşık 200 milyon TL katma değer ortaya çıktı. 50 bin yumurtayı üretemeyen Ordu 35 milyon yumurtayı devreye soktu”

“Yeni iş sahaları oluşturuyoruz”

Ordu’ya yeni çalışmalar yaptıklarını ve Orduluların ekonomik gelir elde edebileceği sahalar oluşturduklarını dile getiren Başkan Güler, konuşmasına şöyle devam etti:

“19 ilçemiz için ürettikleri ürünleri sergileyebilecekleri bir merkez oluşturduk. DAVET Merkezinde oluşturduğumuz alan ile 19 ilçemizde üretilen ürünlerin sergilenebileceği ve 365 gün açık olacağı bir alana dönüştürdük. Şu anda yaptığımız çalışmalar tüm Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar. Bu doğrultuda çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz”

“Arkeolojik kazılar 12 ay sürecek”

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile çalışma yürüttüklerini ve bu çalışmalarla arkeolojik faaliyetlerin hız kazanacağına dikkat çeken Başkan Güler, şunları kaydetti:

“Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmelerle gerek Kurul gerekse birçok alanın üzerini örtme kararı aldık. Bu sayede yılın 12 ayı kazılar yapılabilecek. Bunun dışında kalelerimizin kazı izinlerinin sözünü aldık. Gölköy Kalesi, Cıngırt Kalesi, Ünye Kalesi gibi birçok alanda arkeolojik faaliyetler sürdürüyoruz”

 “Teleferikte çalışmalar tüm hızıyla sürüyor”

Boztepe teleferik hattında çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirten Başkan Güler, “Teleferik konusunda kararı alan arkadaşlar bu çalışmaları başlatan ekip. O ekipten hiçbir değişiklik yapmadık. Hiçbir müdahalemiz de olmadı. Teleferiği kuran ekibin görüşü ile bunu yaptık. Teleferik hattını kuran ekip çalışmalarını sürdürüyor. Şuan çelik halat imalatı yapıldı. Ekip buraya gelecek, ara tatil giriyor araya ama daha erkene çekmeye çalışıyoruz. Çalışmaları 15 Ocak’a yetiştirmeye çalışıyoruz, 1-2 gün sarkmalar yaşanabilir. Orada herhangi bir kaza olup Ordu’nun imajının yanlış olması arzu edilemezdi” ifadelerini kullandı. 

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 243 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Ordu, başka, bir, boyutta”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler