HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
25 Aralık 2021 Cumartesi Saat: 14:15

“Yaşayan Tarihiyle Ordu” sergiye çıktı

Ordu’yu en iyi anlatan ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan 41 fotoğraf 24 Ocak 2022 tarihine kadar Büyükşehir Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
“Yaşayan Tarihiyle Ordu” sergiye çıktı

Ordu’nun il oluşunun 100. yılı kutlamaları kapsamında, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yaşayan Tarihiyle Ordu’ temalı VI. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen ödül töreninde, ilk üçe giren ve jüri özel ödülüne layık görülen fotoğrafların sahiplerine ödülleri takdim edildi.

Fotoğraf sanatı aracılığıyla Ordu’nun tanıtımına katkı sağlamak, Ordu’nun doğal, kültürel ve tarihi güzelliklerine dikkat çekmek amacıyla Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ile Ordu Büyükşehir Belediyesi ORBEL A.Ş, Ordu Fotoğraf Sanatçıları Derneği (OFSAD) ve Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları Derneği (KUDOF) iş birliğiyle düzenlenen “Yaşayan Tarihiyle Ordu VI. Ulusal Fotoğraf Yarışması” sonuçlandı. Yarışmaya toplamda 123 katılımcı 435 fotoğraf ile katılım sağladı.

Seçici jüri tarafından dereceye giren dört fotoğraf ve sergilenmeye layık görülen toplam 41 fotoğraf için Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde ödül töreni düzenlendi.

Törene Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, Genel Sekreter Coşkun Alp, Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanı Mehmet Altun, Ordu Üniversitesi Sinema Televizyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ve davetliler katıldı.

4 fotoğrafa ödül

Yarışmada birinci, ikinci, üçüncü ve jüri özel ödülüyle birlikte toplam 4 fotoğraf ödül almaya hak kazandı. Yarışmada dereceye girenler ise şu şekilde;

 

Jüri Özel Ödülü İlhan Uzunismail  “Perşembe Yaylası”  (Trabzon)

Üçüncülük Ödülü Ömer Ermiş “Çiseli Şelalesi”  (Giresun)

İkicilik Ödülü Erhan Deveci “Yalı Cami Sabah Vakti”  (Ordu)   

Birincilik Ödülü Cevdet Gündüz “Zamana Yolculuk” (Ordu)

  

Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan 41 fotoğraf 24 Ocak 2022 tarihine kadar Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 220 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Yaşayan, Tarihiyle, Ordu”, sergiye, çıktı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler