HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
28 Aralık 2021 Salı Saat: 13:12

Büyükşehir, Mevlana’yı andı

Ordu Büyükşehir Belediyesi, vefatının 748. yılı dolayısıyla Mevlana anma kapsmanıda “Şeb-i Arus Mevlevî Âyini” programı düzenledi.
Büyükşehir, Mevlana’yı andı

Mevlana’nın hayatının anlatıldığı ve sema gösterilerinin yapıldığı program izleyenleri mest etti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan kültür sanat aralık ayı etkinlikleri tüm hızıyla devam ederken çok özel bir program Ordulularla buluştu. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin vefatının 748. yılı dolayısıyla İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nun hazırladığı “Şeb-i Arus Mevlevî Âyini” programı gerçekleştirildi.

Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programa Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mevlana ve Mevlevilik anlatıldı, sema gösterisi yapıldı

“Şeb-i Arus Mevlevî Âyini” Postnişin Ömer Tuğrul İnançer’in Hz. Mevlâna ve Mevlevilik üzerine yaptığı giriş konuşması ile başladı. Programda daha sonra Mevlevî Âyini gerçekleştirildi. Düzenlenen sema gösterisi ise salonda bulunan izleyicileri mest etti. Program sema gösterisinin ardından Kuran-ı Kerim okunması ile sona erdi.

Güler: Vatandaşlarımızın etkinliklere gösterdiği ilgiye layık olmaya çalışıyoruz

“Şeb-i Arus Mevlevî Âyini” programına katılan ve etkinliği vatandaşların arasında takip eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, etkinlik sonrası yaptığı açıklamada programı ve düzenlenen kültür sanat etkinliklerini değerlendirdi.

‘Ordu’yu kültür ve sanatta daha iyi bir geleceğe hazırlıyoruz’ diyen Başkan Güler, “Ordu’muzun kültür ve sanata yatkınlığı var. Dolayısıyla sanatsever halkımıza yeni çalışmalarla daha güzel günler hazırlıyoruz. Bugün de Şeb-i Aruz dolayısıyla Mevlana Celaleddin Rum-i Hazretlerini anma töreni ve Mevlevi-i Ayini gerçekleştirdik. Etkinliğin vatandaşlarımız tarafından ilgiyle takip edildiğini gördük. Bu ilgiye layık olmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki günlerde de kültür ve sanatın tüm alanlarında faaliyet göstererek Ordu’muzun sadece teknik olarak değil kültür ve sanattaki birikimini de canlı tutmak istiyoruz” dedi.

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 149 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Büyükşehir, Mevlana’yı, andı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler