HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
3 Ocak 2022 Pazartesi Saat: 15:02

İtfaiye 6 bini aşkın olaya müdahale etti

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri 2021 yılında 6 bini aşkın olaya müdahale etti. Müdahale edilen olayların başında yangın gelirken onu kurtarma olayları takip etti.
İtfaiye 6 bini aşkın olaya müdahale etti

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı 2021 yılında il genelinde 2096’sı yangın, 369’u trafik kazası, 1395’i kurtarma, 201’i su çekimi, 90 boğulma tehlikesi ve 1985’i diğer itfaiye olaylar olmak üzere toplam 6136 olaya müdahale etti.

Yıl boyunca 1556 denetim yapan ekipler, 300 kurumda 6395 vatandaşa eğitim verdi.

90 kişi OSKEM’LE hayata tutundu

Ordu Su Kazalarını Engelleme Merkezi (OSKEM) ile il genelinde oluşturulan 3’ü Kadınlar Plajı toplam 17 plajda su kazalarını önleme hizmeti verilerek vatandaşların yaz aylarında daha güvenli vakit geçirmeleri için imkân sağlandı. Boğulma tehlikesi geçiren 90 kişi OSKEM’le yaşama tutundu.

Daha güvenli bir Ordu için

“Daha Güvenli bir Ordu” parolasıyla İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak il genelinde 1556 yapı, işletme veya tesis denetlenerek yangın güvenliği açısından gerekli önlemler aldırıldı.

OBİTEM eğitimleri ile 6395 kişiye eğitim verildi

Eğitim çalışmalarında Karadeniz bölgesinde başarılı çalışmalara imza atan İtfaiye Eğitim Merkezi ile geride bırakılan yılda Giresun İtfaiyesi, Giresun AFAD Arama Kurtarma Ekibi başta olmak üzere birçok kurum kuruluş ile itfaiye personelleri, vatandaşlar ve gönüllülere yönelik eğitim ve farkındalık çalışmaları gerçekleştirildi.  Bu çalışmalar neticesinde 300 kurumda 6395 kişiye eğitim verildi.

Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından ise, Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı yerleşkelerde Sivil savunma planları, TAMP, sabotaj planları güncellenmesi faaliyetleri gerçekleştirildi.

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 241 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İtfaiye, 6, bini, aşkın, olaya, müdahale, etti

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler