HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
10 Ocak 2022 Pazartesi Saat: 11:25

Vali Sonel, İdareciler Günü’nü kutladı

Ordu Valisi Tuncay Sonel 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutladı.
Vali Sonel, İdareciler Günü’nü kutladı

Vali Tuncay Sonel kutlama mesajında şunları söyledi, “Tarihimiz boyunca idarecilik, adalet anlayışı merkeze alınarak millete hizmetkârlık bilinciyle yürütülen kutsal bir görev olarak yerine getirilmiştir. 

 

Mülki İdare Amirlerimiz, devleti temsil etme görevini devletin şefkatli eli olma bilinciyle yürüterek, devlet ile vatandaş arasındaki sevgi ve güven bağlarını güçlendirmiştir.

 

Türk İdare Teşkilatı içinde yer alan Mülki İdare Amirleri, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla milletimizin huzuru, refahı, güvenliği için üstün bir vazife şuuruyla ve hakkaniyetle görevlerini yerine getirmektedir.

 

Devlet geleneğimizin en önemli yapısına sahip olan Mülki İdare Amirliği; şerefli, onurlu bir maziden gelen meslektir. Mülki İdare Amirleri ülkemizin her yerinde devleti ve hükümeti temsil etme ve yetkileriyle vatandaşların her türlü sorunları, istek ve ihtiyaçlarını tespit ederek çözüm üreten, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda halkın mutluluğu ve refahı ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerine daima bağlı kalarak, ileri demokrasilerinin yerleşmesinde çok önemli görevler üstlenmişlerdir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle mensubu olmaktan gurur duyduğum bu özverili mesleği fedakârca yürüten tüm meslektaşlarımın 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutluyor, ebediyete irtihal etmiş idarecilerimize Allah’tan rahmet diliyor, bütün mesai arkadaşlarıma aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir meslek hayatı temenni ediyorum.”

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 164 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Vali, Sonel, İdareciler, Günü’nü, kutladı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler