HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
12 Ocak 2022 Çarşamba Saat: 13:38

Ünyeliler, SMA hastası Talha’ya duyarsız kaldı!

Ünye’de 11 Ocak 2022 Salı günü 21 aylık SMA tip 1 hastası Talha Çınar için düzenlenen bağış gecesine Ünyeliler gerekli duyarlılığı göstermedi.
Ünyeliler, SMA hastası Talha’ya duyarsız kaldı!

Ünye’de 21 aylık SMA tip 1 hastası Talha Çınar için düzenlenen bağış gecesine vatandaşlar duyarsız kaldı.

Ünye’de Atik Fındık ’ta doküman sorumlusu olarak çalışan Kamil Sevindik sosyal medyada dolaşırken, 21 aylık SMA tip 1 hastası Talha Çınar’ın babasının oğlu için yardım topladığı videoyu görmesi üzerine, Talha Çınar için bir şeyler yapmak istedi. Durumu arkadaşı Ceyhun Çavuşoğlu ile paylaşan Sevindik, “Talha için bende varım” sloganıyla Ünye’de bağış gecesi düzenleme kararı aldı. İlk etapta ailesi, çevresinin desteği ile kampanyayı başlatan Sevindik ve Çavuşoğlu, Hasan Bey Otel ve Ünyeli Sanatçı Cumhur Şentepe ile görüşerek hiçbir ücret talep etmeden destek olacakları cevabını aldılar.

Gereken duyarlılık gösterilmedi

Bağış gecesi 11 Ocak Salı Günü 21:00 ile 24:00 saatleri arası Hasan Bey Otel’de düzenlendi. Giriş ücretlerini Talha Çınar’ın babası Onur Taztepe tarafından makbuz karşılığı toplandı. Ancak geceye Ünyeliler gerekli duyarlılığı göstermedi, ilgisiz kaldı.

Ünyelilerden devamını bekliyorum

Bağış gecesinde konuşan 21 aylık SMA tip 1 hastası Talha Çınar’ın babası Onur Taztepe, gazetemiz Ünye Kent’in muhabirine şunları söyledi; 21 Aylık SMA Hastası Talha Ta Çınar Taztepe’nin babasıyım. Oğlumun yaşam mücadelesini anlatmaya çalışıyorum. Şehir şehir gezip, stantlar açıp oğlumun yaşam mücadelesi için 2.1 Milyon Dolar toplamaya çalışıyorum. Ünye’den gönüllü abisi amcası evladım Talha için bir gece düzenlediler. Onlar ilk adımı attı, devamını Ünye halkından bekliyorum” dedi.

-“Vicdan sahibi insanlara ihtiyacımız var”-

Baba Taztepe, sözlerini şöyle noktaladı; “Şu ana kadar paranın %63 ü toplandı. Bu da yaklaşık 1 Milyon 350 bin dolar civarında bir para. 770 bin dolar daha toplamak zorundayım. Her gün bizim için kayıp ama 3 ay gibi bir süremiz var. Firmanın ön görüsü evladım 2 yaşına girmeden bu ilacı alması yönünde. Ateş sadece düştüğü yeri yakmasın, vicdan sahibi insanlara ihtiyacımız var. Anne baba, evlat yüreği taşıyan herkesin desteğine ihtiyacımız va.r”

Herkes kendi çocuğu gibi düşünüp katkı sağlasın

Geceyi düzenleyen Kamil Sevindik, şunları söyledi; “Güzel bir şey düzenledik. Talha’nın ailesini internetten gördüm. Hiç tanımama rağmen insanlık görevi olarak bu aileye yardım etmek istedim ve böyle bir gece düzenledik. Katılımcılara emeği geçenlere teşekkür ederiz. İnsanlarımız pek duyarlı durmuyorlar. Bugün Talha olur, yarın başka çocuk, belki senin çocuğun… Özveriyle bu oluşuma katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Katkı sağlanmasını istiyorum. Herkes kendi çocuğu gibi düşünüp katkı sağlasın istiyorum” dedi.

Empati yapılmasını, duyarlı olunmasını istiyorum

Geceyi düzenleyen Ceyhun Çavuşoğlu, şunları söyledi; “Bu organizasyona öncelik ettiğimiz için çok mutluyuz. Kamil kardeşimin bir telefonu ile başladı bu macera. Bizler gerçekten çok üzgünüz. Ne Talha’yı ne de ailesini tanımıyorduk. Böyle bir şeyin haberi geldi yardımcı olmak ve gönüllü olmak istedik. İnşallah hedeflediğimiz gibi olur. Bugün Talha bebek yarın Allah geçinden versin, senin onun bunun eşinizin dostunuzun bebeği olabilir. Benim başıma gelmez demeyeceksin, duyarlı olmak gerekiyor. Tepkileri ölçtüğümüz de pek duyarlılık göremedim. Ve empati yapılmasını duyarlı olunmasını istiyorum. İlgi ve alakaları bekliyoruz. “

Ünye KENT Haber / Ömer GÜNEY

 

Bu haber toplam 541 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünyeliler, SMA, hastası, Talha’ya, duyarsız, kaldı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler