HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
17 Ocak 2022 Pazartesi Saat: 13:31

Argan Kar Festivali gelenekselleşecek

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Akkuş Belediyesi tarafından Argan Yaylası’nda düzenlenen Kar Festivali yoğun ilgi gördü. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı festivalde katılımcılar doyasıya eğlendi.
Argan Kar Festivali gelenekselleşecek

Büytükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Bu festivalimiz geleneksel hale gelecek. Burayı herkes tanıyacak. Akkuş Argan Yaylası tıpkı Avusturya’daki İnsburg gibi olacak.” dedi. 

Ordu’da yaz döneminde şenliklere ev sahipliği yapan yaylalar bu kez kış festivali ile renkleniyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Akkuş Belediyesi tarafından Argan Yaylası’nda düzenlenen Kar Festivali, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı festivalde katılımcılar doyasıya eğlendi.

“3 ay değil 12 ay Ordu” hedefiyle çalışmalarına devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu’yu 4 mevsim yaşanacak bir il haline getiriyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in turizme verdiği önem ise her geçen gün büyümeye ve Ordu’ya değer katmaya devam ediyor.

Renkli görüntüler ortaya çıktı

Bu kapsamda yaylaları kış aylarında da turizmin gözde mekanlarından bir tanesi yapmayı hedefleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi, kar festivallerine Akkuş ilçesine bağlı 1.650 rakımlı Argan Yaylası’ndan start verdi. Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Akkuş Belediyesi iş birliğinde yoğun katılımla gerçekleştirilen festival renkli görüntülere sahne oldu.

Oyunlar oynandı, kızaklarla kayıldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın konseri ile başlayan festivalde katılımcılar tarafından halat çekme yarışmaları yapılırken, kar üzerinde ise yöresel oyunlar oynandı. Köy seyirlik oyuncularının etkinliği ile renklenen festivalde soğuk havaya aldırış etmeyen katılımcılar, Büyükşehir Belediyesinin dağıtığı kızaklarla ve kendi el yapımı kızakları ile kayarak güzel vakit geçirdi.

Güler: Yaylarımızı tüm dünya tanıyacak

Argan Yaylası’nda düzenlenen festivalde konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, festivalin geleneksel hale geleceğini söyledi.

Yapacakları proje ve yatırımlarla Ordu’nun yaylalarını tüm dünyanın tanıyacağını ifade eden Başkan Güler, “Gönlümüzle Akkuş’umuzu ısıtmaya geldik. Dostluğu, birlikteliği hep birlikte canlandırıyoruz. Birçok etkinlik yaptığımız bu festivalimiz geleneksel hale gelecek. Burayı herkes tanıyacak. Bu festivallerle esnafımız güzel işler yapacak, üreticilerimiz daha güzel üretim yapacak. Akkuş Argan Yaylası tıpkı Avusturya’daki İnsburg gibi olacak. Gelecekte de yaylarımızı tüm dünya tanıyacak ve buraya gelecekler. Biz yaptığımız yatırımlarla fiziki mesafeleri en aza indiriyoruz. Samsun Terme’den kardeşlerimiz buradaydı, birçok komşu illerimizden de buraya gelenler oluyor. Biz yapacağımız çalışmalarla burayı bambaşka bir yere dönüştüreceğiz” dedi.

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’da konuşmasında, Ordu’nun Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’le ivme kazandığını belirterek, “İnsanımıza hizmet etme konusunda çok güzel işler yapılıyor” diye konuştu.

Programda ayrıca Akkuş Kaymakamı Hüseyin Şamil Sözen ve Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci’de bir konuşma yaparak festival için teşekkürlerini iletti.

Başkan Güler vatandaşların eğlencesine ortak oldu

Konuşmaların ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ve protokol üyeleri vatandaşların oynadığı yöresel oyunlara eşlik etti. Başkan Güler ve protokol üyeleri daha sonra el yapımı kızaklarla kayarak katılımcılarla birlikte güzel bir gün geçirdi.

Vatandaşlardan festivale tam not

Akkuş Argan Yaylası’nda düzenlenen etkinliğe katılan vatandaşlar da duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Muhteşem bir gün geçirdiklerini söyleyen vatandaşlar etkinlik dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler. 

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 206 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Argan, Kar, Festivali, gelenekselleşecek

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler