HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
19 Ocak 2022 Çarşamba Saat: 11:15

Vali Sonel, Çamaş’ı ziyaret etti

Vali Tuncay Sonel, düzenli olarak gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleri kapsamında 18 Ocak Salı günü Çamaş ilçesini ziyaret etti.
Vali Sonel, Çamaş’ı ziyaret etti

Çamaş ilçesine gelişinde Kaymakamlık binası önünde İlçe Kaymakamı Emre Urhan, Çamaş Belediye Başkanı Mahmut Ayparçası, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Bülent Donbaloğlu, İlçe Emniyet Amiri Vekili Burak Koç tarafından karşılanan Vali Tuncay Sonel, daha sonra Kaymakamlık Makamına geçti. 

 İlçenin genel durumu hakkında bilgi aldı

İlçenin genel durumu, ihtiyaçları, sorunları ve ilçede yürütülen kamu yatırımları ile ilgili Kaymakam Emre Urhan’dan detaylı bilgi alan Vali Sonel, Kaymakamlık binası içerisinde yer alan birimleri de gezerek, buralarda görev yapan personellerin hal ve hatırlarını sordu ve çalışmalarında kolaylıklar diledi. 

 Belediye’yi ziyaret etti

Daha sonra Çamaş Belediyesini ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Mahmut Ayparçası’ndan belediyenin hizmetleri, çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi aldı. Ziyaret dolayısıyla memnuniyetini dile getiren Çamaş Belediye Başkanı Mahmut Ayparçası, “Çamaş ilçemizde güzel işler yapmaya gayret ediyoruz. Yol çalışmalarına ağırlık veriyoruz. İstihdama dönük çalışmalarımız da var. Yapmış olduğumuz çalışmalarda ve hizmetlerde, her zaman sizlerin desteğini gördük. Bundan dolayı ilçe halkımız adına sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 Kadın kooperatifini gezdi

Çamaş Belediyesini ziyaretinin ardından, yapmış olduğu teşviklerle Çamaş ilçesinde kurulan Çamaş Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, kooperatif üyesi kadınlar tarafından üretimi yapılan yöresel gıda ürünleri hakkında Kooperatif Başkanı Sebile Karataş ve Kooperatif üyesi kadınlardan bilgi aldı. Kooperatif üyesi kadınların, yörede yetişen sebze, meyve ve otlardan ürettiği erişte, konserve, reçel, çemen, turşu, marmelat, meyve kurusu gibi ürünleri inceleyen Vali Sonel, bazı ürünlerden kendisi de satın alarak, alışverişte bulundu.    

 Daha sonra Örmeli mahallesinde bulunan Şehit Yıldıray Uygun İlkokulu’nu ve Şehit Şener Karadere İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, bu okullardaki derslikleri gezerek, öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi. 

 Vali Tuncay Sonel, Çamaş ilçesindeki esnafları da ziyaret ederek, hal ve hatırını sordu ve esnaflara bol ve bereketli kazanç dileğinde bulundu.

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 181 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Vali, Sonel, Çamaş’ı, ziyaret, etti

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler