HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
19 Ocak 2022 Çarşamba Saat: 17:58

Engelliler, Kesişme-İyi ki Varsın Eren’i izledi

Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi ve Ünye Belediye ile iş birliği ile Ünye’deki engellilere Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmi izlettirildi.
Engelliler, Kesişme-İyi ki Varsın Eren’i izledi

Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şube Başkanı Arslan Güdek’in talebi üzerine harekete geçen Ünye Belediyesi, Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmi için UNIPORT AVM’de bulunan sinema salonundan dernek üyeleri için yer ayırttı.

Havanın soğuk ve yağışlı olması sebebiyle engellilerin bir kısmının katılamadığı etkinlikle engelliler Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmini izledi.

Başkan Tavlı açıklama yaptı

Belediye Başkan Hüseyin Tavlı; “Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi üyelerimizi Keşişme - İyi ki Varsın Eren filmine götürerek vatan sevgisi uğruna canlarını düşünmeden feda eden kahramanlarımızın hikayelerine şahit olduk.” dedi.

Soğuk ve yağışlı hava katılıma olumsuz etki yaptı

Bazı engellilerin ilk defa sinemaya gittiğini ifade eden TSD Ünye Şube Başkanı Arslan Güdek, “Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmine gitmek isteyen arkadaşlarımız vardı. Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı beyden böyle bir talepte bulunduk. Kendisi de bu talebimize olumlu yaklaştı, çok teşekkür ediyoruz. Aslında filmi izlemek isteyen çok kalabalık bir gurubumuz vardı. Ama soğuk hava ve yağış nedeniyle katılım biraz daha az oldu. Güzel bir sosyal etkinlik oldu. Filmi izledik. Arkadaşlarımızdan belki de ilk defa sinemaya gidenler oldu. Onlarda çok mutlu oldular.” dedi.

Güdek açıklamasının sonunda, bundan sonra ki süreçte engellilere yönelik sosyal ve kültürel çalışmalar yürüteceklerini ifade etti.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 195 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Engelliler, Kesişme-İyi, ki, Varsın, Eren’i, izledi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler