HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
28 Ocak 2022 Cuma Saat: 11:22

Ünye OSB, Sanayi Gazetesi’nde

Ünye Organize Sanayi Bölgesi (OSB) İstanbul’da yayımlanan Sanayi Gazetesi’nde haber olarak yer aldı.
Ünye OSB, Sanayi Gazetesi’nde

“Bölge Halkı Dört Gözle Bekliyor” başlığı ile verilen haberde, alt yapı çalışmalarının sürdüğü Ünye OSB’de 31 firmanın yatırım yapacağı, 5 bin kişilik istihdam sağlanacağı ifade ediliyor.

Ünye Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili bir haber de İstanbul’da yayın yapan Sanayi Gazetesi tarafından yapıldı.

Gazetede yer alan haber şöyle,

“Bölge Halkı Dört Gözle Bekliyor

Altyapı ve inşaat çalışmalarının son hızla devam ettiği Ordu Ünye OSB, faaliyete geçtiğinde 5 bin kişiye istihdam sağlayacak.

Yapımı devam eden Ünye OSB’de tüm fabrikalar faaliyete geçtiğinde, 5 bin kişiye istihdam olanağı sunulacak. Altyapı ihalesi tamamlanarak yüklenici firmalarla kısa süre önce inşaat sözleşmesi imzalanan Ünye OSB'de alt yapı çalışmaları sürüyor. Killik Mahallesi'nde 50 hektar üzerinde kurulması planlanan OSB'de firmalar inşaat çalışmalarına bir yandan devam ederken, diğer yandan da elektik, yol ve su gibi alt çalışmaları hız kazandı.

5 Bin kişi çalışacak

Özellikle fındık, yapı ve tekstil firmalarının üretime geçmesi planlanan OSB’de, 50 hektarlık alanın 30 hektarı faal olarak kullanılacak. Geriye kalan 20 hektarlık alan ise yol, koruma bandı, okul, idare birimi, yeşil alan gibi alanlar için ayrıldı. Ünye OSB’de 31 firmanın faaliyetine başlamasının ardından 5 bin kişi istihdam edilecek. Ünye'nin 35 yıllık hayalini gerçeğe dönüştürecek olan OSB’de, 2022 yılı içinde yatırımların tamamlanması, bir sonraki sene de bacaların tütmeye başlaması hedefleniyor.”

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 360 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, OSB, Sanayi, Gazetesi’nde

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler