HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
22 Ekim 2018 Pazartesi Saat: 18:53

Vali Seddar Yavuz, ORDEF’in Kahvaltı Programına Katıldı

Vali Seddar Yavuz, Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) tarafından teşekkür ve istişare amacıyla düzenlenen kahvaltı programına katıldı.
Vali Seddar Yavuz, ORDEF’in Kahvaltı Programına Katıldı

ORDEF tarafından düzenlenen kahvaltı programına, Vali Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekili  Dr. Şenel Yediyıldız, Büyükşehir  Belediye  Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu  Belediye Başkanı Celal Tezcan, OTSO Meclis Başkanı Levent Yıldırım, ORDEF Genel Başkanı Celalettin Dervişoğlu, ilçe belediye başkanları ile dernek yöneticileri katıldı.

 

Vali Yavuz; “Birlikte Yönetim Anlayışını Özümseyip, Hayat Biçimi Haline Getirmeliyiz”

 

Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) tarafından teşekkür ve istişare amacıyla düzenlenen  kahvaltı programında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Birlikte yönetim anlayışını özümseyebilir, bunu bir hayat biçimi haline getirebilirsek, hızla gelişir ve kalkınırız. ‘Ben’ demekten çok, ‘biz’ diyebilmeyi, ‘birlikte başardık’ diyebilmeyi, başarıyı sahiplendiğimiz gibi başarısızlığı da sahiplenebilirsek, doğru bir yol belirlemiş oluruz. Az gelişmiş ya da gelişmekte olan toplumların en büyük özelliklerinden bir tanesi, herkesin her şeyi çok iyi bilmesidir. Bir ülkede herkes her şeyi çok iyi biliyorsa, bilin ki o ülkede uzmanlık çok kıymetli ve değerli değildir. Bizim, herkesin bilgisine, becerisine, yeteneğine aklına saygı duymamız, uzmanlığını önemsememiz ve istişare kültürünü, birlikte  bir konuyu değerlendirme, sonuçlandırma anlayışını geliştirmemiz gerekir” dedi.

 

 “Ordu Günleri'nde Ordu Markası Ön Planda Olmalı”

 

“Ordu Günleri'ni gerçekleştiriyoruz. Ordu Günleri'nin formatı nasıl olmalı? Bu şehri nasıl tanıtabiliriz? Ordu Günleri'ni sadece hemşerilik günleri olarak mı yapıyoruz? Yoksa amacımız şehrimize misafir kazandırma ya da Ordu sempatizanı oluşturma günü olarak mı değerlendiriyoruz? Bu soruların hepsini kendimize sormamız gerekiyor” diye  Vali Yavuz, “Her konuyu tartışabilmemiz lazım. Tartıştığımızda da birbirimizi kırmadan, incitmeden, birbirimizin emeğine saygı  göstererek yapmamız gerekiyor. ORDEF başkanımızı, yönetim kurulu üyelerini bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalar dolayısıyla  tebrik ediyor, kutluyorum. Bu yıl Ordu Günleri'nde, Ordu Valiliği yerine ‘Oksijen Yurdu’ ifadesini ön plana çıkardık. Belediye başkanlarımıza ve katılacak olan herkese Ordu markasını öne çıkarmalarını özellikle istirham ediyorum.  İlçelerimiz Ordu Günleri'nde kendilerine yeni sloganlar bulsun” şeklinde konuştu ve Ordu Tanıtım Günleri'nde özellikle Ordu’da üretim yapan firmaların mutlaka yer alması gerektiğinin altını çizerek, aksi takdirde  tanıtım günlerinde başka şehirlerden  gelmiş firma ve işletmelerin yer alması durumunda bir panayırdan farkı kalmayacağına vurgu yaptı. Tanıtım günleri programının formatı  üzerinde hep birlikte biraz daha çalışılması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

 “Birlikte Hareket Etme Kapasitemizi Artırmamız  Gerekiyor”

 

Vali Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İl’in Valisi olarak, hizmeti hızlandırmak, sonuçlandırmak için herkesle işbirliği yapmaya açığız. Bunun şartı  birbirimizi ötekileştirmeden, incitmeden, kırmadan ve birlikte iş yapabilmeyi başarıyı, başarısızlığı sahiplenerek yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Bu yeni sürecin, Ordu açısından ve yeni bir anlayışın da hakim kılınması bakımından fevkalade önemli olduğunu düşünüyorum. Tüm Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediyemiz, İlçe Belediyelerimiz tüm kamu kurum kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımızla el ele gönül gönüle birbirimizin gözünün içine  samimiyetle bakarak, ellerimizi buluştururken sımsıkı tutarak, aklımızın gerisinde başka bir düşünce  ve bir hesap olmadan hasbi bir şekilde bu şehre yeni bir yol çizeceğimizi ve bu yolda başarılı olacağımızı düşünüyorum. Çünkü, bizim  yatırım ve hizmetler konusunda hızlanabilmemiz için birlikte hareket etmemiz, birlikte hareket etme  organizasyon kapasitemizi artırmamız gerekiyor. Bunu da yapabilecek güce sahibiz.”

 

Milletvekili Yediyıldız; “Ordu’nun Medeniyetinin İstanbul’da Yaşaması Lazım”

 

AK Parti Ordu   Milletvekili Dr.Şenel Yediyıldız da yaptığı konuşmada, ”İstanbul’da Ordulu sayısı oldukça fazla. Orduluların gittikleri yere medeniyetlerini götürmeleri lazım. Ordu’nun medeniyetinin İstanbul’da yaşaması lazım. Sivil toplum örgütlerimiz İstanbul’da bu gayretlerini, bu hedeflerini yürütmektedir. ORDEF de Orduluları senede bir kez bir araya getirerek, İstanbul’da Orduluların birlik ve beraberliğini gösteren Ordu Günü faaliyeti yapmaktadır. Örf ve adetlerin devam etmesi önemlidir. Toplumu ayakta tutan örf ve adetlerdir. Bunları devam ettirmek lazım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonrada bu birlikteliği ortaya koymak önemlidir. Rabbim Ordu’ya hizmet etmeyi nasip etti. Ordu’nun  sorunlarının hepsini biliyoruz. Bu sorunların çözümü noktasında da gayret gösterdiğimizi bilmenizi isterim” dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Tekintaş; “Her Yıl Değişen Konsepte Tanıtım Günleri Yapılmalı”

 

Ordu Büyükşehir  Belediye  Başkanı Engin Tekintaş ise konuşmasında, her geçen gün daha iyiye gitmesini arzu ettiğimiz ve bu yıl 8.’si gerçekleşen Ordu Günlerinin 4 günlük formatta nereye gittiğini görebilmek amacıyla düzenlenen kahvaltı programında bulunduğunu belirterek, “Kültür sanat, sosyal işler özellikle tanıtımlar illerin geleceğe hazırlandığı önemli programlar. Bazıları da  bunların yanında buluşmayı, birleşmeyi, kaynaşmayı sağlıyor. bunu daha kalıcı, daha özel, daha güzel programa çevirmenin yolu  hep birlikte yapacağımız çalışmalardan geçiyor. ORDEF  4 günlük Ordu günlerinin ardından yeni programın çalışmasını yürütmesi gerekiyor. Değerlendirme ve eksiklikler gözden geçirilmeli. Bizlere  ne düşüyorsa topyekün şekilde daha mükemmeli gerçekleştirmenin adımı atılmalı kalıcı özellikleri ile farklılaştırılmış her yıl değişen bir konsepte olan tanıtım günleri olması gerektiğine inanıyorum. Hedef kitle turizm ise Ordu’yu tanıtmak ise tanıtımları başka illerde yaygınlaşması gerekiyor” diye konuştu.

 

ORDEF Başkanı Dervişoğlu; “İstanbul’u Düğün Havasına Çevirdik”

 

ORDEF Genel Başkanı Celalettin Dervişoğlu ise programda yaptığı konuşmada, “Ordu Dernekler Federasyonu olarak doğduğumuz şehir olan Ordu’da kahvaltı programı düzenlemek istedik. Sizlerle birlikte   Valiliğimizin himayesinde 19 İlçemiz, Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte 10 gün önce   İstanbul’da Ordu Günleri düzenledik. Yoğun bir katılım oldu. Bizleri yalnız bırakmadınız. İstanbul’u düğün havasına  çevirdik. Ordu’muza katma değer katacak işadamlarımızla  istihdam sağlayacak güzel bir Ordu noktasında bizlerde elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

 

Bu yıl 8.’si yapılan Ordu Tanıtım Günleri etkinliğine katkı ve destekte bulunanlara teşekkür etmek ve yeni etkinlikler için istişarede bulunak amacıyla düzenlenen kahvaltı programı, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 

Ordu Valiliği

Bu haber toplam 629 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler