HABER ARAMA
  • DOLAR5,9502
  • EURO6,6432
  • ALTIN245,2280
  • BIST 10094.239
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Nisan 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


14 TL-15 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
1 Kasım 2018 Perşembe Saat: 19:46

“Yanlış bir amaçla servis edildi”

Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği Üyesi Ahmet Birben, “Fotoğrafımız Cumhurbaşkanı’na yanlış bir amaçla servis edildi.” dedi.
“Yanlış bir amaçla servis edildi”

Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği Üyesi Ahmet Birben, “Fotoğrafımız Cumhurbaşkanı’na yanlış bir amaçla servis edildi.” dedi.

İstanbul Havalimanı açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği’ni hedef alarak söylediği sözler üzerine Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği Üyesi Ahmet Birben, açıklama yaptı.

Birben, dernek üyeleriyle birlikte 10 Kasım 2015 tarihinde Dolmabahçe ziyaretlerinde çekilen fotoğrafın Cumhurbaşkanı’na yanlış bir amaçla servis edildiğini söyledi.

-“Kötü niyetli kişiler tarafından Sayın Cumhurbaşkanımıza servis edildi”-

Derneğin, unutulmuş oyunların yeniden canlandırılması için kurulduğunu hatırlatan Birben, dernek üyelerinin devletin ve milletin yanında olan bireyler olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Biz Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği olarak unutulmuş kültürel oyunlarımızı ve diğer değerlerimizi yaşatmak amacıyla farklı siyasi görüşteki arkadaşların bir araya gelerek çevremize bu güzelliğimizi yansıtmak amacıyla faaliyet gösteriyoruz. 2015 yılı 10 Kasım tarihinde Dolmabahçe’de anma merasimine kendi farklı elbiselerimizden olan siyah önlükle ki bizim Çanakkale’de giyilen şehitlerimizin gazilerimizin giydiği latif elbiselerimiz, tulumbacıları taklit eden bir gurubumuz var, 19 Mayıs’ta giyilen elbiselerimiz. Ama en çok öne çıkanı siyah önlük, beyaz yakalıktır. Yani bundan 62 yıl önce ne giydiysek onları giyerek bu kültür faaliyetlerinde bulunuyoruz. Bu esnada 2015 yılında çekilen Dolmabahçe’deki o fotoğraflarımızı Türkiye’nin gündeminde olan andımız konusunda kullanmak amacıyla kötü niyetli kişiler tarafından Sayın Cumhurbaşkanımıza servis edildi.”

-“Rencide ettirilmeye çalışıldık”-

Devlet erkânına nasıl davranılması gerektiğini bilen insanlar olduklarını ifade eden Birben, “Çok büyük bir gururla ifade ettiğimiz, yadırgamadığımız dünya çapında en büyük havaalanı açılışında Cumhurbaşkanımıza servis edilen bu fotoğraflar üst üste konularak rencide ettirilmeye çalışıldık. Biz farklı siyasi görüşten arkadaşlar olarak, adabı ve edebi bilen bir devlet başkanına nasıl davranılması ve konuşulması gerektiğini çok iyi bilen insanlardan oluşan bir gurubuz. Asla ve asla Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na hakaret edecek bir söz söylememeye özellikle gayret ederiz. Aklımızdan da böyle bir şey geçirmeyiz. Ancak biz andımızı söylerken bundan 61 yıl önce o siyah önlüklerimizle nasıl öğrendiysek o şekilde okuduk. Art bir düşüncemiz falan da yok. Ancak bu çok yanlış anlaşıldı ve birileri kendilerini daha öne çıkartmak ve birilerinin gözüne girmek için kullandılar. Yoksa bizim aramızda hiçbir zaman ne vatan haini var, ne PKK’lısı var ne de bayrak düşmanı var. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na bir tek kötü söz söyleyecek adap ve ahlakta olan insanlar değiliz.” dedi.

-“Tüm devlet büyüklerimizi saygıyla karşıladık”-

Ünye’ye gelen farklı siyasi partilerden devlet büyüklerini saygıyla karşıladıklarını ifade eden Birben, şöyle konuştu:

“Biz dernek olarak Ünye’mize gelen daha önce ki Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ü siyah önlüklerimizle, tulumbacılarımızla, Çanakkale’de giyilen kıyafetlerimizle karşıladık. Kemal Kılıçdaroğlu’nu biz karşıladık, çiçek verdik. Biz MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ’yi karşılarken CHP Ünye İlçe Başkanı ve kadın kolları başkanı Devlet Bahçeli ’ye çiçek verdiler. İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin Bey bizim aramıza geldi bizimle birlikte kültür faaliyetlerimizde bulunan topaç çevirdi. Ak Parti Genel Başkan Vekilimiz Sayın Numan Kurtulmuş bizimle beraber topaç, çember çevirdi. Bununla birlikte Valilerimiz, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar Cumhuriyet kutlamasında gençliğe ve millete karşı konuştu. Bizim en ufak bir art niyetimiz yok.”

-“Cumhurbaşkanımızı saygıyla karşılarız”-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Ünye’ye davet eden Birben, “Cumhurbaşkanımız Havaalanı açılışında Selçuklu’dan, Osmanlı’dan ve Türkiye Cumhuriyeti’nden bahsederken bizde aynı fikirleri paylaştık. Bu vatan ilelebet daim kalacaktır. Bunun biz ay yıldızlı bayrağın altından ayrılmamaya ant içmiş, bu noktada gençlerimize de kültürel faaliyetlerle karşılama yapmak isteyen, onları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak isteyen bir gurubuz. Her kim ki bizimle ilgili tezvirat yapmak istiyor bu insanlar devlet düşmanıdır. Çünkü bazı yazılarda işi o noktaya getirdiler. Hayır, bu gurupta ki arkadaşlarımız ailelerinden aldığı adap ve edepten dolayı kendi devlet başkanlarına en kötü söz söylemezler. Böyle bir dile de sahip değillerdir. Nasıl ki Eski Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül beyi karşıladığımız gibi inşallah bir gün Karadeniz gezisinde Sayın Cumhurbaşkanımız ilçemize teveccüh ettiğinde aynı şekilde onu da karşılamayı arzu ederiz. İnşallah bu düşüncemiz, fikrimiz kendileri tarafından kabul edilir. Bizi de sevindirirler.” diye konuştu.

 Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.074 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Yanlış, bir, amaçla, servis, edildi”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler