HABER ARAMA
  • DOLAR5,9524
  • EURO6,6463
  • ALTIN245,2402
  • BIST 10094.213
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Nisan 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


14 TL-15 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
8 Kasım 2018 Perşembe Saat: 13:25

“Vatandaş memnuniyeti olmayan hiçbir hizmet başarılı olamaz”

Ordu Valisi Seddar Yavuz, İl İdare Şube Başkanları Toplantısında yaptığı konuşmada, “Vatandaş memnuniyeti olmayan hiçbir hizmet başarılı olamaz.” dedi.
“Vatandaş memnuniyeti olmayan hiçbir hizmet başarılı olamaz”

Ordu Valisi Seddar Yavuz, İl İdare Şube Başkanları Toplantısında yaptığı konuşmada, “Kapalı kapılar ardında karar verdiğiniz, uyguladığınız hiçbir şeyden netice almanız mümkün değildir. Vatandaş memnuniyeti olmayan hiçbir hizmet başarılı olamaz.” dedi.

Ordu’daki kamu kurum ve kuruluş müdürlerinin katılımıyla, Ordu Valisi Seddar Yavuz başkanlığında, İl İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı.

-“Yapmış olduğunuz hizmetler vesilesiyle teşekkür ediyorum”-

Vali Seddar Yavuz, toplantıda yaptığı konuşmada, “Kamu hizmetlerinin etkin ve verimli şekilde sunulması, işbirliği ile eşgüdümün sağlanması konusunda kamu kurumlarının yöneticileriyle yılda en az 4 kez bir araya gelinmesi zorunluluğu söz konusudur. Çeşitli vesilelerle sizlerle çok defa bir araya geliyoruz. Her ihtiyaç duyduğumuzda sizlerle toplanıyor, sorunlarımızı değerlendiriyoruz. Bugüne kadar yapmış olduğunuz hizmetler vesilesiyle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, ekibinizle birlikte sizlere başarılar diliyorum.” dedi.

-“Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız işbirliği ve koordinasyon içinde hareket etmeli”-

Kurumsal milliyetçilik yapılmamasını isteyen Vali Yavuz,  şöyle konuştu:

“Bizim gibi ülkelerin sorunlarından bir tanesi de kurumsal milliyetçiliktir. Kurumsal milliyetçilik, adeta devletin birçok kurumuna bir virüs gibi ulaşmış durumda. Kurumlar adeta yetkilerini, imkanlarını, fırsatlarını kendi malı gibi görmekteler. Bu alışkanlığı, bu hastalığı tedavi etme noktasında da pek başarılı olduğumuz söylenemez. Uluslararası rekabetin arttığı, acımasız bir saldırının içinde bulunduğumuz bir süreçte, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın işbirliği, koordinasyon içinde, birlikte hareket etmesi, hizmet kapasitesini her geçen gün artırmasının önemini de biliyoruz. Herhangi bir imkan varsa, bu milletin imkanıdır, milletin kaynağıdır. Benim kaynağım, senin kaynağın, benim kurumumun kaynağı diye bir yaklaşımı bizim kabul etmemiz mümkün değildir. Bütün kurum ve kuruluşlarımız; kurumsal milliyetçilik anlayışından uzak, herhangi bir sorun karşısında kendisinin nasıl bir katkı sunabileceği konusunu tartışabilmeli ve bu uğurda çaba sarf etmelidir. Kurumların tüm imkan ve kaynakları, aziz Türk Milleti’nindir. Bu imkanları ve kaynakları bir araya getirip, neler yapabileceğimizi değerlendirmeliyiz.”

-“Vatandaş memnuniyeti olmayan hiçbir hizmet, hiçbir yaklaşım başarılı olamaz”-

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türkiye’de bir değişim ve dönüşüm yaşıyoruz. Bu değişim ve dönüşüm, daha çok vatandaş odaklı değişim ve dönüşümdür. Hesap verilebilir, şeffaf bir değişim anlayışı ve vatandaş memnuniyetidir” diyen Vali Seddar Yavuz, vatandaş memnuniyeti olmayan hiçbir hizmetin, hiçbir yaklaşımın başarılı olamayacağına vurgu yaparak, “Kapalı kapılar ardında karar verdiğiniz, uyguladığınız hiçbir şeyden netice almanız mümkün değildir. Temel olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarının halka hesap verebilir olması gerekir.” dedi. 

-“Vatandaşlarımız güler yüzle karşılanmalıdır”-

İl Müdürlerinden kuruma gelen vatandaşların güler yüzle karşılanması, sorununun çözülmesi, eğer çözülemiyorsa neden çözülemediğinin birkaç kez anlatılması konusunda özen gösterilmesini isteyen Vali Seddar Yavuz, “Vatandaşımızı bir hafta bekletmek daha sonra ‘bu bizim kurumla ilgili değil’ demek doğru değildir. Vatandaşımız hangi kuruma giderse gitsin, vatandaşa yardımcı olunması sağlanmalıdır. Karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi hala bürokratik devlet anlayışının devam ediyor olmasıdır. Kamu kurumlarında vatandaşlarımız güler yüzle karşılanmalıdır. Karşılama, ağırlama ve uğurlamada hata kabul edilemez. Bu hususu tüm kurum yöneticilerimiz kendi çalışanlarıyla paylaşmalıdır.” diye konuştu.

-“Kurum müdürlerimiz, vizyon sahibi olmalı”-

Kurum yöneticilerinden, Ordu’nun geleceğine dair planlamalar yapmalarını da isteyen Vali yavuz, “Kurum müdürlerimiz, vizyon sahibi olmalı. Fark yaratacak fikir ve projeler ortaya koymalı. Bu şehrin gelecek 10-15 yılına dair planlamaları şimdiden yapmalıyız. Bu konuda her kurum kendi üzerine düşeni yapmalı.” şeklinde konuştu.

Valilik toplantı salonunda, Vali Seddar Yavuz başkanlığında gerçekleştirilen İl İdare Şube Başkanları Toplantısına, Vali Yardımcıları Ekrem Yaman, Ekrem Ballı, Bayram Gale, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Murat Yılmaz ile daire müdürleri katıldı.

 

Ordu Valiliği

Bu haber toplam 246 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler