HABER ARAMA
  • DOLAR5,9502
  • EURO6,6432
  • ALTIN245,2280
  • BIST 10094.239
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Nisan 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


14 TL-15 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
8 Kasım 2018 Perşembe Saat: 13:31

“Akıllı teknolojilerle yönetilen bir şehir arzuluyoruz”

Teknikerler Birliği Ordu İl Başkanı Musa Kıranlı, “Dünya Şehircilik Günü” dolayısıyla açıklama yaptı.
“Akıllı teknolojilerle yönetilen bir şehir arzuluyoruz”

Teknikerler Birliği Ordu İl Başkanı Musa Kıranlı, “Dünya Şehircilik Günü” dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Ünye’yi akıllı teknolojilerle yönetilen güven ve huzur içinde yaşayan bir şehir olarak görmek arzumuzdur.” dedi.

Teknikerler Birliği Ordu İl Başkanı Musa Kıranlı, “8 Kasım Dünya Şehircilik Günü” dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Kıranlı, açıklamasında, herkesin çağdaş konut ve düzenli bir ortamda yaşaması diledi.

-“Kentin her yerine dokunan belediye başkanımıza teşekkür ediyorum”-

Akıllı teknolojilerle yönetilen bir şehir arzuladıklarını ifade eden Kıranlı, “Yaptığı çalışmalardan dolayı ‘Ünye'mizi zengin geçmişine ve Ünyelilerin dinamizmine yakışan medeniyet çizgisine taşımalıyız.’ diyen; göreve geldiği tarihten itibaren, kente yön vermek, geliştirmek, yaşanabilir kent yaratmak adına bugüne değin yapılmayanları yapan, kentin her yerine dokunan belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.  Şehircilik; sadece masa üzerinde çizimlerinin yapıldığı üç boyutlu görsellik değil, akıllı sistemlerin uygulandığı, enerji ve su tasarrufu sağlayan aynı zamanda yenilenebilir enerji kaynaklarının entegre edildiği uygulamada uzmanlaşma ve profesyonellik isteyen teknik bir konudur. Ünye’yi akıllı teknolojilerle yönetilen güven ve huzur içinde yaşayan bir şehir olarak görmek arzumuzdur. Ünye, modern, sosyalitesi yüksek, kısacası her yaşta İnsanların bütün fonksiyonlarını en iyi şekilde yapabileceği, herkes tarafından yaşayabilirim dediği bir kent olmalıdır.” dedi.

-“Ünye, her şeyi hak etmektedir”-

Ünye’nin tüm güzellikleri hak ettiğini belirten Kıranlı, “Sanayileşme mi? Turizm şehrimi? olgusuyla karşı karşıya kaldığımız yeşiliyle mavisiyle göz kamaştıran Ünye’miz de,  sanayi de olmalı, turizm de olmalı, beraberinde üniversite de olmalı, Ünye hepsini fazlasıyla hak etmektedir. Sanayileşme ile birlikte düzensiz gelişen şehirleşmenin önüne geçileceği gibi turizm ile şehirlerin de tarihi dokusu korunur. Bizler inanıyoruz ki; vatandaşlarımızın güvenli ve çağdaş koşullarda yaşaması, şehirlerimizin çevreleriyle birlikte birer eğitim, kültür ve insanca yaşam merkezleri haline gelmesi çok önemlidir.  Ünye artık herkesin yaşayalım dediği bir kent olmayı her şeyi ile hak etmektedir. Eğitim ve Turizm ile doğal güzelliği tarihi ile ön plana çıkan kentimizde, sağlıklı, huzurlu, planlı, tarihi ve kültürel değerleriyle birlikte yaşanabilir, çağdaş ve modern bir Ünye’nin oluşturulmasında hizmeti kendine vizyon edinen sayın belediye başkanımıza ve ekibine başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

-“Beklentilerimizin son hadde”-

Ünye’nin geçmişten günümüze beklentileri olduğunu ifade eden Kıranlı, bu beklentilerin son hadde olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Doğup büyüdüğü, bulundukları mekanı, kenti şekillendiren, güzelleştiren, insanların rahatça huzur içinde yaşayabileceği yaşam alanları sağlanması için proje üreten, yaşadıkları yere değer katan, kentleri çizenler, inşaa edenler; siyaset yapanlar, Ünyeli bürokrat hemşerilerimiz; Ünye’mizin geleceği için çok önemli olan iş, aş olarak yıllardır beklediğimiz rüyamız, olmazsa olmazımız birinci önceliğimiz olan OSB, sonrasında Niksar bağlantı yolu, üniversite yerleşkesi, turizm, eğitim, kültür, sağlık, liman, ulaşım, ticaret gibi kentimizin geleceği ve halkımızı yediden yetmişe herkesi ilgilendiren konularda beklentilerimizin son hadde olduğunu ifade ediyor, yaklaşan yerel seçimler öncesinde de aday adayı olanların da işlerinin zor olduğunu ancak her bir aday adayının özel bilgi ve yetenekleri ile kentimize kazanımlar katacağına hep birlikte sorunları çözeceğimize inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerimle; tüm Ünyelilerin 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü’nü kutluyorum.”

Ünye KENT Haber 

Bu haber toplam 251 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler