HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
14 Kasım 2018 Çarşamba Saat: 15:31

“Afet anında kurumların hızlı İşbirliği içinde olması önemli!”

Ordu İl Afet Müdahale Planını güncellemek, olası eksiklik ve aksaklıkların tespit edilmesi amacıyla, Vali Yardımcısı Adem Öztürk Başkanlığında “İl Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı’ yapıldı.
“Afet anında kurumların hızlı İşbirliği içinde olması önemli!”

Afet dönemlerinde hızlı hareket edilmesi, afet anında kurumların işbirliğinin sağlıklı olması, müdahalelerin hızlı ve etkin bir şekilde yapılması suretiyle afetlerde yaşanabilecek can ve mal kayıplarının önüne geçilebileceğini vurgulayan Öztürk, “Bizim amacımız ilimizde bir afet anında, hem can kayıplarının hem de mal kayıplarını en aza indirilmesi. Bu amaçla kurumlarımızın bu plan çerçevesinde koordineli bir şekilde çalışmasını arzu ediyoruz.”

 

En büyük sıkıntılardan biri kurumların işbirliği sağlanması noktasında hızlı hareket edilememesi” -

 

Vali Yardımcısı Adem Öztürk başkanlığında, Ordu Valiliği toplantı salonunda ‘’İl Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı’’ yapıldı.

Öztürk, Türkiye Afet Müdahale Planı Ordu uygulamasını, son yıllarda ve de özellikle 8-9 Ağustos’ta ilde yaşanan sel afetinde başarıyla icra ettiklerini söyledi.

Kurumların işbirliği içerisinde bu afetten minimum hasar ve zararla çıkıldığını ifdae eden Adem Öztürk, “Aldığımız hızlı tedbirler ve önlemlerle de can kaybının büyümesini önledik” dedi.

-“En büyük sıkıntılardan biri kurumların işbirliği sağlanması noktasında hızlı hareket edilememesi” -

Öztürk, afet zamanında yaşanan  en büyük sıkıntılardan birinin özellikle kurumların işbirliği sağlanması noktasında hızlı hareket etmesi gerektiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

 “Türkiye Afet Müdahale Planı Ordu  il ölçeğindeki planına göre masabaşı tatbikatı gerçekleştireceğiz. Bu planda 26 tane ana hizmet grubumuz var. Bu tatbikatı önemsiyoruz. Amacımız kurumlarımızın böyle bir afet anında görevlerini bilerek, bu kurumlarda görevli personelimizin bu noktada  yeterli eğitimi almasını sağlamak. Hem Sayın Valimizin başkanlığında, hem de benim başkanlığımda yapmış olduğumuz toplantılarda, 26 hizmet grubumuzun temsilcileriyle toplantılar gerçekleştirdik ve burada görev alan arkadaşlarımızın afet anında neler yapması gerektiği konusunda eğitimlerini tamamladık. Kurumlarımızla işbirliği içerisinde çalışmalarımızı yine Afet İl Müdürümüzün koordinesinde sürdürüyoruz. Bu eğitimin önemli olduğunu bir kez daha vurguluyorum. Çünkü burada hızlı hareket etmemiz, afet anında kurumlarımızın işbirliğinin sağlıklı olması, müdahalelerin hızlı ve etkin bir şekilde yapılması suretiyle afetlerde yaşanabilecek can ve mal kayıplarını da bu şekilde önlemiş olacağız. Bizim amacımız ilimizde bir afet anında, hem can kayıplarının hem de mal kayıplarını en aza indirilmesi. Bu amaçla kurumlarımızın bu plan çerçevesinde koordineli bir şekilde çalışmasını arzu ediyoruz.”

Programda İl Afet Acil Durum Müdürü Osman Işık tarafından Ordu İli Afet Müdahil Planı hakkında bir sunum gerçekleştirildi. Sunumun ardından, ’İl Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı’ okundu ve hazırlanan senaryo üzerinden yapılabilecek görev dağılımları, alınabilecek tedbirler ve müdahaleler tartışıldı.

Ordu Valiliği

Bu haber toplam 429 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler