HABER ARAMA
  • DOLAR6,0623
  • EURO6,7924
  • ALTIN250,8097
  • BIST 10086.414
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Mayıs 2019 Pazartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
3 Aralık 2018 Pazartesi Saat: 13:29

“Engelli vatandaşlarımız için örnek uygulamalar yapmaktayız”

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, “Belediye olarak Ünye özelinde engelli vatandaşlarımız için örnek uygulamalar yürütmeye devam ediyoruz.” dedi.
“Engelli vatandaşlarımız için örnek uygulamalar yapmaktayız”

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, “3 Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Belediye olarak Ünye özelinde engelli vatandaşlarımız için örnek uygulamalar yürütmeye devam ediyoruz.” dedi.

 

 

 

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, “3 Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla yaptığı açıklamada engellilerin her daim yanlarında olduklarını söyledi.

Sezgül, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında kabul edilen Dünya Engelliler günü, engelli bireylerimizle ilgili toplumsal farkındalığı oluşturmayı amaçlamıştır. Herkesin birer potansiyel engelli olarak düşünülmesi gerektiğinden hareketle, toplumların engelli bireylerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik yaşama azami düzeyde katılımını sağlamak için top yekûn bir anlayış geliştirmesi ve sürdürmesi gerekmektedir. Devletimiz ise engelli vatandaşlarımızın özelikle günlük yaşamlarını diğer sağlıklı bireyler gibi sürdürebilmesi için eğitim başta olmak üzere, sosyal ve kültürel faaliyetler ve altyapı gibi çalışmaları titizlikle sürdürmektedir. Yerel ölçekte ise belediyeler olarak bizler Ünye özelinde engelli vatandaşlarımız için örnek uygulamalar yürütmeye devam ediyoruz. Ünye Belediyesi olarak, Engelli Koordinasyon Merkezimizde kardeşlerimizin zamanlarını en verimli şekilde geçirmeleri için sağlıklı bir mekânı hizmete sunmanın yanı sıra, onların sportif faaliyetler içerisinde olmaları adına Bedensel Engelliler Spor merkezini de uygulamaya koyduk. Yine Ünye Belediyesi olarak yıl içerisinde birçok sosyal ve kültürel aktiviteler düzenleyerek engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşama katılımlarını arttırıyoruz. Kent merkezinde ücretsiz olarak hizmet veren engelli araç şarj istasyonları gibi hizmetlerimizle de günlük yaşamlarını kesintisiz sürdürmelerini sağlıyoruz. Gönül belediyeciliği düsturundan hareketle engelli kardeşlerimizin toplumumuzun vazgeçilmez bireyleri olduğunu unutmuyor, birlikte ortak paydalarda azami miktarda buluşarak geleceğe daha güvenle bakıyoruz.

Bu minvalde 3 Aralık Dünya Engelliler gününü tebrik ediyoruz.”

 

Bu haber toplam 300 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler