HABER ARAMA
  • DOLAR6,0623
  • EURO6,7924
  • ALTIN250,8097
  • BIST 10086.414
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Mayıs 2019 Pazartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
6 Aralık 2018 Perşembe Saat: 18:37

“Engellerin kaldırılması gerekmektedir”

Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevindik Diktepe Demir, “Kadının toplumda yerinin ve değerini artırılması için kadının eğitilmesi ve önündeki engellerin kaldırılması gerekmektedir.” dedi.
“Engellerin kaldırılması gerekmektedir”

Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevindik Diktepe Demir, 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 84.Yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türk kadınının sahip olduğu değerleri iyi bilmesi ve haklarını her zamankinden daha fazla savunması gerektiğini söyledi.

Demir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan sonra; Türk kadını, çağdaş, demokratik ve laik bir Türk toplumu hedefleyen Atatürk’ün girişimiyle, kadınların iktisadi ve siyasal yaşama katılmaları yönünde Anayasa’da yapılan bir dizi düzenlemelerle birçok hakka sahip olmuştur. Kadının toplumda yerinin ve değerini artırılması için kadının eğitilmesi ve önün deki engellerin kaldırılması gerekmektedir. Eğitilen ve güçlenen kadın; aile ve toplumda birey olarak yer almalı, sahip olduğu hakların değerini bilmeli ve haklarını korumalıdır. Kadının siyasal yaşama aktif katılımını sağlamak için kadın-erkek eşitliği temel ilkesinin, yani toplumsal cinsiyet eşitliğinin okul öncesi eğitimden başlayarak önce eğitim ve öğretimde sonrasında toplumun tümünde, kurum ve kuruluşlarda hayata geçirilmesi ülkemizin ilerlemesi ve toplumun bilinçlenmesi açısından zorunludur. Nüfusun yarısını oluşturan Türk kadının halen yeteri oranda seçilememesi daha çok çalışmamızı gerektirmektedir. Bu nedenle yapmamız gereken çok şey var. Seçme ve seçilme hakkımıza her zamankinden daha fazla sahip olmak zorunda olduğumuz bu günde, güçlü bir toplum için, kadın erkek eşitliğinin sosyal ve siyasal hayatta koşulsuz uygulanması, kadınlarımızın ülkemizin karar mekanizmaları ve mecliste daha çok temsil edilmesi temennisi ile 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın Verilişinin 84. yılını kutlar, saygılar sunarım.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 249 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler