HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
18 Eylül 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
31 Aralık 2018 Pazartesi Saat: 18:14

Ünye Ülkü Ocakları 1. oldu

Ünye Ülkü Ocakları ev sahipliğinde yapılan “Üniversiteler Arası Hasan Kadıoğlu Bilgi Yarışması”nı 20 sorunun 14’üne doğru cevap veren Ünye Ülkü Ocakları kazandı.
Ünye Ülkü Ocakları 1. oldu

Ünye Ülkü Ocakları’nın ev sahipliğinde 30 Aralık 2018 Pazar günü Akasya Sosyal Tesisleri’nde Üniversiteler Arası Hasan Kadıoğlu Bilgi Yarışması’nın ilki yapıldı.

Yarışmaya Ülkü Ocakları Ordu İl Başkanlığı, Ünye İlçe Başkanlığı, Fatsa İlçe Başkanlığı ve Akkuş İlçe Başkanlığı katıldı.

Yarışma İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

-“Milliyetçi ve ülkücü gençliği yetiştirmek için çabalamaya devam edeceğiz”-

Ülkü Ocakları Ünye İlçe Başkanı Bedri Kesimoğlu, yarışmanın açılış konuşmasında, milliyetçi ve ülkücü gençlik yetiştirmek için çabaladıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Gençlik bir milletin geleceği demektir. Gençliğe gereken önemi vermeyen, gençliğini iyi yetiştiremeyen milletlerin gelecekleri karanlıktır. Biz Ülkü Ocakları olarak milliyetçi ve ülkücü gençliği yetiştirmek için her zaman çabalamaya devam edeceğiz. Yaptığımız faaliyetlerde amaçladıklarımız her zaman gençliğimizin, vatanına ve milletine faydalı bireyler olmasıdır. Geleceğin teminatı bu salonda bulunan Türk milliyetçisi gençlerimizdir. Belki içlerinden birileri geleceğin valisi, kaymakamı, komutanı olacak. Ancak bunları da olurken başbuğumuzun da dediği gibi ‘amele dahi olursan en çalışkan amele ülkücü olmalıdır’ mantığıyla hareket etmeliyiz. Yarışmaya katılan tüm kardeşlerime başarılar diliyorum. Yarışmadaki amacımız, genç kardeşlerimizi daha başarılı ve bilgili bireyler haline getirebilmektir. Bu salonda bulunan her yaştaki ülküdaşım, kardeşim, arkadaşım her zaman bilgi öğrenmelidir. Bilgi öğrenmenin yaşı yoktur. Bizler ülkücüyüz. Bizler davamızı en iyi bilmemiz gerekenleriz. Bizler milliyetçi Türkiye’yi oluşturacak Türk gençliğiyiz. Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Beyefendinin dediği gibi ‘sizler gençsiniz, gelecek sizlersiniz.”

-“Ülkü Ocakları zinde kalan bir Türk gençliği yetiştirmek amacındadır”-

Ülkü Ocakları Ordu İl Başkanı Gökçer Sağlam, Ülkü Ocakları’nın amacının yarınları inşa edecek bireyler yetiştirmek olduğunu belirterek, “Ülkü Ocakları her zaman zinde kalan bir Türk gençliği yetiştirmek amacındadır. Ülkü Ocakları her zaman kendine güvenen, bilgisine ve tecrübesine güvenen gençler yetiştirmek zorundadır. Bizler bu yüzden buradayız. Bizler bu sebeple ülkücüyüz. Bizler yarının doktorlarını, mühendislerini, avukatlarını ve dahi milletvekili ile cumhurbaşkanını yetiştirmek için görevlendirilmiş kişileriz. Bizler yarının Türkiye’sini inşa eden bireyleriz.” dedi.

-“Ülkü Ocakları hiçbir zaman gayrimeşruya başvurmamıştır”-

Ülkü Ocaklarının hiçbir zaman gayrimeşruya başvurmadığını ifade eden Sağlam, şunları söyledi: “Unutmayın ki Ülkü Ocakları hiçbir zaman devletine, milletine, bayrağına, vatanına karşı duran bir kurum olmamıştır. Her zaman ve her yerde önce vatan, önce millet, önce bayrak diyen gençler yetiştirmiştir Ülkü Ocakları. Ülkü Ocakları bunu yaparken hiçbir zaman gayrimeşruya başvurmamıştır ve başvurmayacaktır. Bilge liderimiz Doktor Devlet Bahçeli her zaman Ülkü Ocakları’na güvendiğini ve kendine yapılan yanlışları Ülkü Ocakları’nın teker teker yok ettiğini, önüne konulan engelleri her zaman yine Ülkü Ocakları’nın ve ülkücülerin kaldırdığını, engelleri tek tek aşarak ilerlediğini belirtmiştir. Genel Başkanımız Türk gençliğinin kılavuzu Sayın Olcay Kılavuz’da bunu her zaman ve her yerde belirterek gerek medyada gerek sosyal medyada yapılan yanlış anlaşılmaların önüne geçmiştir.”

-“Bizde kişiler geçici, makam bakidir”-     

Başkan Sağlam, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un görevini bırakacağını belirterek, “Malumunuz üzere Sayın Genel Başkanımız görevini bırakmaktadır. Bu görevi bırakma işlemi farklı kurumlar açısından yanlış anlaşılmış ve çarptırılmış olabilir. Ancak kendisi Ülkü Ocakları’na genel başkan olarak tayin edildiği yedi yıl öncesinden bu yana birçok ilke imza atamıştır. Bu ilkleri bizler yaşayarak görenlerdeniz ve yaşatacak olanlardanız. Bizde kişiler geçici, makam bakidir. Makamda oturana hiçbir zaman saygısızlık olmamıştır ve olmayacaktır. Biz kendisinden razıyız, Allah’ta ondan razı olsun.” dedi.

-“Bizim asli vazifemiz yüce Türk gençliğini yarınlara hazırlamaktır”-

Görevlerinin Türk gençliğini yarınlara hazırlamak olduğunu ifade eden Başkan Sağlam, şöyle konuştu:

“Ülkü Ocakları olarak gelen kişi, giden kişi bizi hiçbir zaman alakadar etmez. Bizim asli vazifemiz yüce Türk gençliğini yarınlara hazırlamaktır. Buradan sizin yeni yılınızı tebrik ediyorum. Rabbim hepinize hayırlı bir yıl geçirmenizi nasip etsin. Yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum. ‘Ne mutlu Türküm diyene.”

Konuşmaların ardından yarışmaya geçildi. Yarışmada birincilik Ünye ve Fatsa Ülkü Ocakları arasında gidip gelirken sorulan 20 sorunun 14’ünü doğru bilen Ünye Ülkü Ocakları birinci, Fatsa Ülkü Ocakları ikinci, Ordu Ülkü Ocakları üçüncü, Akkuş Ülkü Ocakları dördüncü oldu.

Yarışmada birinci olan Ünye Ülkü Ocakları’na plaketini ve katılım belgesini Ülkü Ocakları Ordu İl Başkanı Gökçer Sağlam, ikinci Fatsa Ülkü Ocakları’na plaketini ve katılım belgesini Ülkü Ocakları Ünye İlçe Başkanı Bedri Kesimoğlu, üçüncü olan Ordu Ülkü Oackları’na plaketini ve katılım belgesini Ülkü Ocakları Çatalpınar İlçe Başkanı Yunus Çakmak verdi. Yarışmada dördüncü olan Akkuş Ülkü Oackları’na katılım belgesini Ülkü Ocakları Fatsa İlçe Başkanı Doğukan Ak verdi. Yarışma sonrasında Ülkü Ocakları Çatalpınar Asena Birim Başkanı Zerrin Güneş ve üyelere yaptıkları hizmetler ve katkılarından dolayı Ordu Teşkilatlanma Başkanı Seyit Karataş tarafından plaket verildi.

Yarışma toplu fotoğraf çekimi ve Ülkü Ocakları bağlılık yemini okunmasının ardından sona erdi.

Üniversiteler Arası Hasan Kadıoğlu Bilgi Yarışması’na Ülkü Ocakları Ordu İl Başkanı Gökçer Sağlam, Ülkü Ocakları Ordu Teşkilatlanma Başkanı Seyit Karataş, Ülkü Ocakları Ünye İlçe Başkanı Bedri Kesimoğlu, Ülkü Ocakları Fatsa İlçe Başkanı Doğukan Ak, Ülkü Ocakları Akkuş İlçe Başkanı Özkan Gümüşoğlu, Ülkü Ocakları Çatalpınar İlçe Başkanı Yunus Çakmak, Ülkü Ocakları Çatalpınar Asena Birim Başkanı Zerrin Güneş, ülkücüler ve asenalar katıldı.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.090 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, Ülkü, Ocakları, 1., oldu

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler