HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Beğenmedim
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Haziran 2019 Salı
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
8 Ocak 2019 Salı Saat: 12:55

ÜNÇEK İzcileri, Sarıkamış Şehitleri için yürüdü

Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (ÜNÇEK) İzcileri, Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşüne katıldı.
ÜNÇEK İzcileri, Sarıkamış Şehitleri için yürüdü

“Vefakâr Gençlik, Fedakâr Ecdadını Unutmayacak” teması doğrultusunda Sarıkamış Şehitlerini anmak amacıyla Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 06 Ocak 2019 Pazar günü saat Ordu sahil şeridinde gerçekleştirilen 104. yılında Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü Etkinliğine ÜNÇEK Spor Kulübü izcileri, lideri ve izci gönüllüleri ile katılarak büyük destek verdi.

-“Asla vazgeçemeyeceğimiz şanlı bir mirasın sahipleriyiz”-

ÜNÇEK Başkanı Hüseyin Dikici, vatan toprağını koruyacak nesillerin herzaman olacağını ifade ederek, “Vatan, millet, özgürlük ve bağımsızlık uğruna Allahuekber dağlarındaki şehitlerimizin yâd edilmesini, değerlerimizi anlamada sıkıntı çeken neslimiz açısından çok önemli. Bugün burada fedakâr ecdadımızı anarken, vefakâr bir gençliğin de aramızda olmasının gururunu yaşıyoruz. Tek bayrak, tek vatan, tek devlet, tek millet anlayışı içerisinde bir ve beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Buradaki yürüyüş ülkemizi sahipsiz bırakmayacağımızın bir nişanesidir. Sarıkamış ruhunu içinde barındıran ve bu yürüyüşe katılan herkese çok teşekkür ederim. Asla vaz geçemeyeceğimiz şanlı bir mirasın sahipleriyiz. Vatan toprağının her karışını dün olduğu gibi bugün de, yarın da koruyacak nesiller mutlaka olacaktır.” dedi.

-“Geçmişini bilmeyen bir millet, geleceğini göremez”-

ÜNÇEK Başkan Yardımcısı ve faaliyet sorumlusu Hasan Açıkgöz, ecdadın bu vatanı canıyla kazandığını belirterek, “Ecdadımız, Anadolu’yu vatan yapmak için ayağını bastığı her karışın bedelini ödemiştir. Biz bu topraklarda sadece yaşamadık, canımızla kanımızla kendi destanımızı da yazdık. Sarıkamış’da şehit düşen ecdadımızı, minnetle ve şükranla yâd ediyoruz. Geçmişini bilmeyen bir millet, geleceğini göremez. Bugün acımızı dualarla ve taziyelerle yâd etmek, ‘Dedeciğim Ben Geldim’ demek, onların yaşadıklarını bir nebze de olsa hissetmek için buradayız.” diye konuştu.

-“Farkındalık oluşturmak istedik”-

İzcilik Komisyonu sorumlusu Kenan Arslan, Sarıkamış etkinliğinin Ünye’de de gerçekleştirilmesini istediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Gençlerimize tarih bilincini kazandırmak, vatan sevgisini aşılamak ve milli benlik duygusunu artırmak amacıyla böyle anlamlı bir faaliyete katıldık. Ecdadımızın göstermiş olduğu fedakârlıklardan yola çıkarak toplumumuzda gerçek tarih hususunda farkındalık oluşturmak istedik. Vatan savunması uğrunda çekilen sıkıntıları yaşamak, görmek ve hissetmek istedik. Özellikle izciler bu yürüyüşe katılmayı çok arzu etti. Gurur ve heyecanlarını program sırasında gördük. Daha önceki yıllarda aynı program Sarıkamış’ta gerçekleştirilmiş, biz de ÜNÇEK Spor Kulübü olarak izci ve liderimizle katılım sağlamıştık. Bu faaliyetin gelecek yıl Ünye’de gerçekleştirilmesini arzu ediyoruz.”

Hava şartlarının soğuk olmasına rağmen yoğun bir katılımın olduğu Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü Tayfun Gürsoy Parkında başladı ve Durugöl Spor Tesilerinde tamamlandı. Yürüyüşten önce saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu, mülki idare amirleri tarafından konuşmalar yapıldı, komando ekipleri tarafından komando yemini edildi. Yürüyüş esnasında ÜNÇEK izcileri tarafından söylenen değişik marşlar katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Program sonunda şehitlerin ruhu için Kuran-ı Kerimler okundu,  dualar edildi. Yürüyüşe katılanlara yapılan çorba, simit ve çay ikramıyla program sona erdi.

 

 

Bu haber toplam 388 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler