HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Beğenmedim
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Haziran 2019 Salı
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
12 Ocak 2019 Cumartesi Saat: 11:29

İtfaiyeciler 7/24 ‘Ateşten gömlek giyiyorlar’

2018 yılı faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaşan Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı toplam 4 bin 190 olaya müdahale edildiğini açıkladı.
İtfaiyeciler 7/24 ‘Ateşten gömlek giyiyorlar’

 2018 yılı faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaşan Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı yangın söndürmeden trafik kazasına, su baskınından yangından kurtarmaya toplam 4 bin 190 olaya müdahale edildiğini açıkladı.

-  1273 yangına müdahale edildi-

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, 2018 yılında il genelinde 1273’ü yangın, 216’sı trafik kazası, 774’ü kurtarma, 365’i su baskını ve 1.562’si diğer olaylar olmak üzere toplam 4 bin 190 olaya müdahale etti.

-Ateşten gömlek giyenler -

Başkan Engin Tekintaş İtfaiye Teşkilatı’nın her geçen yıl daha da güçlenerek yoluna devam ettiğini belirterek, “Ordumuz için 7 gün 24 saat hizmette olmanız bir sorumluluk ve fedakârlığın gereğidir. Büyükşehir İtfaiyesi, olası bir afet durumunda can ve mal kaybı yaşanmaması için gerekli müdahaleye hazır durumdadır. Başta Altınordu, Ünye ve Fatsa olmak üzere ilçelerimizde hazır bulunan itfaiye birimlerimiz 2018 yılında yaptıkları müdahalelerde can ve mal kaybını en asgaride tutabilmek için canla başla görev yapmışlardır. ‘Ateşten Gömlek Giyenler’ diye adlandırdığımız teşkilatımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

-Hizmet verilen plajlarda ölümlü olay yaşanmadı -

Ordu Su Kazalarını Engelleme Merkezi (OSKEM) ekipleri, 3’ü Kadınlar Plajı olmak üzere toplam 13 plajda çalışma yürüttü.

OSKEM ekipleri vatandaşların yaz aylarında denizde daha güvenli vakit geçirmesini sağlarken, boğulma tehlikesi geçiren 97 kişinin de hayatını kurtardı.

60 personel, 3 adet jet ski ve 2 adet zodyak bot ile Su Kazalarını Engelleme hizmeti veren ekiplerin bulunduğu plajlarda hiçbir ölümlü olay yaşanmadı.

 “Daha Güvenli Bir Ordu” sloganıyla çalışmalarını sürdüren İtfaiye Dairesi Başkanlığı, il genelinde 2018 yılı içerisinde 3.346’sı denetim ve 1.928’i proje inceleme olmak üzere toplam 5.274 yapı, işletme ve tesisin denetimini yaptı.

53 Bin 23 vatandaşa eğitim verildi 

AFKOM Eğitim ve Önleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı itfaiye eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen seminerlerde toplam 328 kurumda 53 bin 23 vatandaşa eğitim verildi. İtfaiye Dairesi Başkanlığınca 1 Hizmet İçi Eğitim Kitabı, 2 Eğitim Kitabı ve 7 Eğitim Broşürü yayımlanarak halkın bilinçlendirilmesine katkı sağlandı.

Gönüllü itfaiyecilik gönülden çalıştı

Coğrafi koşullar göz önünde bulundurulduğunda yangına müdahaleyi kolaylaştırmak amacıyla kurulan Gönüllü İtfaiye İstasyonları, geride bırakılan süreçte 15 mahallede toplam 44 yangına müdahalede bulundu.

Sivil Savunma Uzmanlığıyla ortaklaşa gerçekleştirilen faaliyetlerde Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tesis ve yerleşkelerde afet ve acil durum planları ile fiziki ortamda iyileştirme yapıldı.

 

Bu haber toplam 402 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İtfaiye, 7, gün, 24, saat, hizmette

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler