HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
29 Mart 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
2 Şubat 2019 Cumartesi Saat: 19:50

Ünye’de “Oyun Sokağı Drama Merkezi” açılıyor

Ünye’de anasınıfı ile ilkokul çağında ki öğrencilerin kendilerini daha rahat ifade etmeleri ve ortaokul ile lise çağındaki öğrencilerin ise sahne sanatlarına ilk adımı atmaları için “Oyun Sokağı Drama Merkezi”ni açıyor.
Ünye’de “Oyun Sokağı Drama Merkezi” açılıyor

Ünye’de anasınıfı ile ilkokul çağında ki öğrencilerin kendilerini daha rahat ifade etmeleri ve ortaokul ile lise çağındaki öğrencilerin ise sahne sanatlarına ilk adımı atmaları için “Oyun Sokağı Drama Merkezi”ni açıyor. 9 Şubat Cumartesi günü tanıtımı yapılacak olan merkezde dersler 16 Şubat tarihinde başlayacak.

Ünye TOKİ Ömer Çam İlk/Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Servet Bal ile Drama Eğitmeni ve İngilizce Öğretmeni Kadir Şenol, anasınıfı ile ilkokul çağında ki öğrencilerin kendilerini daha rahat ifade etmeleri ve ortaokul ile lise çağındaki öğrencilerin ise sahne sanatlarına ilk adımı atmaları için “Oyun Sokağı Drama Merkezi”ni açıyor.

Bal ve Şenol, Drama ve Tiyatro Eğitimi verecekleri eğitim merkezinin 9 Şubat Cumartesi günü tanıtımını yapacaklarını, ardından eğitimlere başlayarak 2019-2020 eğitim öğretim yılında oyun sergilemeyi hedeflediklerini söylediler.

-“İlkokul çağında ki çocuklarımızın kendilerini ifade etmekte bazı sıkıntılarının olduğunu biliyoruz”-

Türkçe Öğretmeni Servet Bal, drama merkezinin öğrencilerin kendilerini ifade etmeleri açısından faydalı olacağını ifade ederek, “Biz Ünye’de drama ve tiyatro eğitiminin olmadığını görerek, böyle bir eksikliği gidermek amacıyla drama ve tiyatro adı altında bir kurs açmaya karar verdik. Özellikle kreş, ana sınıfı ve ilkokul çağında ki çocuklarımızın kendilerini ifade etmekte bazı sıkıntılarının olduğunu biliyoruz. Bunları gidermek ve sosyalleşmeleri adına bu kursların yararı olabileceğini düşünüyoruz. Ortaokul ve lise çağında ki çocuklarımızın da sahne sanatlarına ilk adımı atmaları, geleceklerinde belki de tiyatrocu olarak meslek edinmeleri açısından katkımız olabileceğini düşünüyoruz.” dedi.

-“Sahne sanatları için önemli bir adım attığımızı düşünüyoruz”-

Drama ve Tiyatro Eğitim Merkezi’nin 9 Şubat 2019 Cumartesi günü tanıtımının yapılacağını ifade eden Bal, şunları söyledi:

“9 Şubat Cumartesi günü Atatürk Mahallesi, Şehit Fatih Coştan Sk. Ünye (Abika Kırtasiye Yanı) adresindeki yerimizde sınıflara göre belirlediğimiz saatlerde tanıtım dersleri yapacağız. Tanıtım derslerinde bir dönem boyunca yapacağımız çalışmaların tanıtımları olacak. Derslerimizi ne şekilde işleyeceğimizi göstereceğiz. İlgilenen beğenen öğrencilerimizle de 16 Şubat tarihinden itibaren belirlenen guruplarla derslerimize başlayacağız. Bu eğitimlerle küçük yaşta içine kapanık çocuklarımızın sosyalleşmesinde önemli bir adım. Gurup eğitimi yaptığımız için çocuklarımızın topluluk önünde kendilerini ifade etmelerine bir katkımız olacak. Ortaokul ve lise çağında ki çocuklarımız içinde sahne sanatlarına bir adım atmaları için önemli bir adım attığımızı düşünüyoruz.”

-“Lise öğrencileriyle oyun çalışmaları yapıp sergilemeyi düşünüyoruz”-

Ordu Belediye Konservatuarı Tiyatro mezunu olan, konservatuarda küçükler ve yetişkinlere tiyatro dersleri veren 16 yıllık Drama Eğitmeni, aynı zamanda İngilizce Öğretmeni Kadir Şenol, “Öğrencilerimizin hayal dünyalarını geliştirerek, kendilerini ifade etmekte daha iyi bir seviyeye getirme noktasında derslerimiz etkili olacak. Eğitim öğretim dönemi için de hedefimiz ortaokul ve lise grubundan yetişen öğrencilerimizle bir oyun çıkartmak.” diye konuştu.

Kadir Şenol, Ünye’de bu güne kadar İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileriyle 3 oyun ve MYO’da bir oyun çıkartırken, Ünye Sanat Tiyatrosu’nda “Ayyar Hamza” ve “Deli Bayram’ın yönetmenliklerini de yaptı. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.961 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler