HABER ARAMA
  • DOLAR5,8344
  • EURO6,5581
  • ALTIN239,9999
  • BIST 10096.861
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
22 Nisan 2019 Pazartesi
Fındık Fiyatı


14 TL-15 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
7 Şubat 2019 Perşembe Saat: 19:08

Özel öğrenciler, Ordu’yu geziyor

Ünye Fehmi Cerrahoğlu Özel Eğitim, Mesleki Eğitim Okulu öğrencileri “Elimden Tut, Bana Ordu’yu Gezdir” projesi kapsamında Ordu’yu geziyor.
Özel öğrenciler, Ordu’yu geziyor

Ordu Birlik ve Beraberlik Derneği tarafından hayata geçirilen “Elimden Tut Bana Ordu’yu Gezdir” projesi kapsamında, Ünye Fehmi Cerrahoğlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Okulu öğrencileri Ordu Valisi Seddar Yavuz’u ve Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı ziyaret ettiler. Öğrencilerin ziyaretler kapsamında ilk durağı, Vali Seddar Yavuz oldu.

-“Biz, 82 milyon kocaman bir aileyiz”-

Vali Seddar Yavuz, 55 zihinsel engelli öğrenciyi Valilik Toplantı Salonu’nda ağırlayarak onlarla yakından ilgilendi.

Ülke olarak dezavantajlı gruplara yönelik sağlanan haklar bakımından birçok Avrupa ülkesinin önünde yer aldığımızı ifade eden Vali Yavuz, şöyle konuştu:

 “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, son 16 yılda her alanda sessiz ve büyük devrimler gerçekleştirmiştir. Bana göre yapılan en büyük devrim, toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik sosyal politikalardır. Özellikle şehit ve gazi ailelerimiz, engellilerimiz, yaşlılarımız olmak üzere toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik olarak sağlanmış olan sosyal ve mali haklar, bugün birçok Avrupa ülkesinin önündedir. Bunu iftiharla söylemek isterim. Biz, 82 milyon kocaman bir aileyiz. Dolayısıyla bu ailenin her bir bireyinin mutlu ve huzurlu olması, ona uygun eğitim, sağlık ve diğer koşulların sağlanması, elbette devletin en önemli görevlerinden bir tanesidir. O yüzden de biz bu anlamda toplumun her kesimini kucaklayan, her kesimiyle sevgiye dayalı bir ilişki kuran bir devlet ve milletiz.”

-“Elimizden geldiği kadar sizlerin yanında olmaya gayret ediyoruz”-

Ünye programında mutlaka Fehmi Cerrahoğlu Özel Eğitim Meslek Eğitim Okulu’nu ziyaret edeceğini ve öğrencilerle bir araya geleceğini belirten Vali Yavuz, “Elimizden geldiği kadar sizlerin yanında olmaya gayret ediyor, çaba sarf ediyoruz. Buradaki engelli okullarımızı da iyi hale getirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki yıllar içerisinde bu alanda çok daha güzel fiziki mekânları olan okullar yapacağımızı da söylüyorum. Bu şehrin yönetildiği, devletin temsil edildiği yeri görmüş oldunuz. Benimle de bu vesileyle de tanışmış oldunuz.” diyerek, öğrenciler tarafından yöneltilen soruları yanıtladı.

Öğrenciler, ”Bizleri kabul ederek, yakın ilgi gösteren ve memnun eden Sayın Valimiz Seddar Yavuz’a teşekkür ediyoruz” diyerek, duygularını dile getirdiler.

Ünye Fehmi Cerrahoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Şinasi Coşkan, okulda toplam 55 öğrenci, 20 öğretmen bulunduğunu söyleyerek, “Öğrencilerimizi akademik bilgi ve becerilerinin yanında iş eğitimi uygulamaları ile toplumun üretken ve meslek sahibi bir bireyi haline getirilmesi ve onları hayatın içinde tutulmasını amaçlıyoruz.” dedi.

Ziyarette, Ünye Fehmi Cerrahoğlu Özel Eğitim Meslek Eğitim Okulu zihinsel engelli öğrencileri tarafından yapılan tesbih ile ahşap yakma sanatıyla yapılan portre resim Vali Seddar Yavuz’a takdim edildi.

Öğrenciler Valilik ziyaretinin ardından Büyükşehir Belediyesine geçti.

-“Üzerimize düşen sorumluluğu her zaman yerine getirmeye hazırız”-

Büyükşehir Başkan Engin Tekintaş, Ünye Fehmi Cerrahoğlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Okulu öğrencilerini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Önem Projesi, siz kıymetli gençlerimize ve öğrencilerimize karşı zaman ayırmamız, ilgili olmamız gerektiğini ortaya koyan güzel bir projedir. Bizimde paydaş olarak bulunduğumuz bu proje, özel nedenleri engel olarak görmeyip bunları ortadan kaldırabilecek bir çalışma ortamını oluşturmaktadır. Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen sorumluluğu her zaman yerine getirmeye hazırız. Biz 19 ilçemize gece gündüz demeden hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu şehir bizim ve birlikte geleceğe taşıyoruz. Bu vesileyle hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

-“Çocuklarımızı meslek hayatına hazırlıyoruz”-

Ünye Fehmi Cerrahoğlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Okulu Müdürü Şinasi Coşan, misafirperverliğinden dolayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a teşekkür ederek, “Okulumuz özel öğrencilere hitap eden bir eğitim kurumudur. Çocuklarımıza ileriki hayatlarında yol gösterecek mesleki bilgileri öğreterek iş hayatına hazırlamaya çalışıyoruz. Ünye ilçemizde 55 öğrencimiz ve 20’ye yakın kadrolu personelimizle birlikte faaliyet gösteriyoruz. Valiliğimizin yürüttüğü “Önem Projesi” kapsamında hem Ordu Valiliğini, hem de Ordu Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek öğrencilerimize buralarda hangi işlerin yapıldığı gösterdik. Bizleri misafir ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 295 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Özel, öğrenciler, Ordu’yu, geziyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler