HABER ARAMA
  • DOLAR6,0506
  • EURO6,7576
  • ALTIN247,9928
  • BIST 10085.310
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
21 Mayıs 2019 Salı
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
13 Nisan 2019 Cumartesi Saat: 18:34

BİYOSİDAL ÜRÜN UYGULAYICI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 27. Maddesi kapsamında 08-09-10 Nisan 2019 tarihlerinde “Biyosidal Ürün Uygulayıcı Sertifika Eğitimi” düzenlendi.
BİYOSİDAL ÜRÜN UYGULAYICI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 27. Maddesi kapsamında 08-09-10 Nisan 2019 tarihlerinde Ordu İl Sağlık Müdürlüğü eğitim salonunda “Biyosidal Ürün Uygulayıcı Sertifika Eğitimi” düzenlendi.

Biyosidal ürünler, içerdikleri aktif madde ya da maddeler sayesinde zararlı olarak kabul edilen bakteri, virüs, mantar gibi mikroorganizmalar, hamam böceği, kene, karasinek, sivrisinek gibi böcekler, fare ve sıçan gibi kemirgenler üzerinde kimyasal veya biyolojik etki gösterirler. Bu sayede biyosidal ürünler zararlı organizmaların hareketlerini kısıtlayabilir, uzaklaştırabilir, zararsız kılabilir ya da yok edebilirler.

Biyosidal ürün uygulayıcı eğitimi; ilk yardım, kişisel koruyucu donanım, biyosidal ürünlerin etkileri, uygulama araçları, biyosidal ürünleri etiketi değerlendirme, kronik zehirlenmeler, biyosidal ürünlerin depolanması ve taşınması konularında 20 saat teorik ve 4 saat uygulamalı olarak verildi.

Eğitime katılanlara sertifikaları; Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Fatih AYDIN, Başkan Yardımcısı Dr. Özkan YAZICI ve Şube Müdürü Hüseyin SAVAŞERİ tarafından verildi.

 

 

Bu haber toplam 201 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler