HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Beğenmedim
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Haziran 2019 Salı
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
15 Nisan 2019 Pazartesi Saat: 12:53

Tavlı; Turizm potansiyelimiz artışını sürdürüyor

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında Ünye’nin turizm potansiyeli açısından her geçen yıl ivmesini arttırdığına dikkat çekti.
Tavlı; Turizm potansiyelimiz artışını sürdürüyor

Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmin önemli bir istihdam ve gelir kaynağı olduğuna dikkat çeken Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, son yıllarda alternatif turizmin tüm dünyada kabul gören bir çeşitlilik olduğunu söyledi.

Alternatif turizm anlamında Karadeniz bölgesinin dikkat çektiğini belirten Başkan Tavlı, bu kapsamda Ünye’nin potansiyel bir kent olduğuna vurgu yaptı.

Ünye’nin tarihi, kültürel ve doğa yapısı ile Karadeniz bölgesinin en önemli turizm noktalarından biri olduğunu belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, kentte bu kapsamda son yıllarda önemli yatırımlar yapıldığının da altını çizdi.

Turizm bilincine sahip olmak önemli

Ünye’nin tarihi yapılarının yeniden ayağa kaldırılmasının öncelikleri olduğunu ve çalışmaların turizm açısından bu yönde yoğunlaştığını kaydeden Başkan Tavlı, turizm kenti olmanın en önemli unsurunun kentte yaşayan insanlarında bu bilince sahip olmasına bağlı olduğunu söyledi. Başkan Tavlı, Ünye’de turizm işletmelerinin kendisini aynı oranda turizm altyapısına hazır hale getirmesi gerektiğini de belirtti.

Ünye’de hali hazırda yaklaşık 2 bin 500 yatak kapasitesi bulunduğunu ve gelecek yıllarda artacak ziyaretçi sayısına bağlı olarak kapasitenin arttırılması gerektiğini kaydetti.

500 bin ziyaretçi...

Ünye Belediyesi olarak turizm altyapı çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel belediyecilik alanında da etkin faaliyetler yürütüldüğünü kaydeden Ünye Belediye Başkanı Tavlı, kente gelen ziyaretçi sayısında her geçen yıl artış gözlemlendiğini sözlerine ekledi.

Ünye’nin yaz sezonunda 500 bini aşkın ziyaretçi ağırladığını ve kentin Karadeniz bölgesinin en hareketli noktalarından biri olduğunu belirten Başkan Tavlı, Ünye’nin önümüzdeki yıllarda turizm başta olmak üzere her alanda Karadeniz Bölgesi’nin parlayan yıldızı olacağına inancının tam olduğunu söyledi.

Bu haber toplam 287 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler