HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
23 Eylül 2019 Pazartesi
Fındık Fiyatı


14.00 TL - 14.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
18 Nisan 2019 Perşembe Saat: 15:54

Hava kirliliği, betonlaşma ve asfaltlaşma Ünye'nin güzelliğini bozuyor

İklim ve Enerji Uzmanı ve Proje Yöneticisi Makine Mühendisi Önder Algedik, Ünye’nin çok önemli tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerine hava kirliliği, betonlaşma ve asfaltlaşmanın zarar verdiğini söyledi.
Hava kirliliği, betonlaşma ve asfaltlaşma Ünye'nin güzelliğini bozuyor

İklim ve Enerji Uzmanı ve Proje Yöneticisi Makine Mühendisi Önder Algedik, Ünye’nin çok önemli tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin olduğunu, ancak hava kirliliği, betonlaşma ve asfaltlaşmanın bu güzelliğe zarar verdiğini söyledi.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Muammer Bilgiç, Saadet Partisi eski Belediye Başkan Adayı Veysel İlhan ve İklim ve Enerji Uzmanı ve Proje Yöneticisi Makine Mühendisi Önder Algedik Ünye Kent Gazetesi'ni ziyaret etti.

Ünye’de Bilgiç ve İlhan’ın misafiri olduğunu belirten Algedik,  Ünye’nin çok önemli tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri olduğunu söyledi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Karadeniz’in ve Ünye’nin de betona teslim olmasının felaketlere sebep olacağının altını çizen Algedik; Çimento Fabrikası'nın, kırsaldaki asfaltlama ve betonlaşma çalışmalarının toprağı yok ettiğine dikkat çekerek, bir an önce betonlaşmanın ve havaya salınan zehirli gazların önleminin alınması gerektiğinin ifade etti.

Ünye’nin çok güzel bir doğasının olduğunu, ancak hava kirliliğinin de çok yüksek olduğuna dikkat çeken Algedik, “Ünye’nin çok güzel bir doğası var ama ne yazık ki, burada ciddi bir hava kirliliği sorunu var. Çimento Fabrikası, bir de evlerde kömür yakılıyor gördüğüm kadarıyla ve bir de trafik sorunu var. Ünye’nin şu an hava kirliliği oranı Çevre Bakanlığı’nın ölçülerine göre çok kötü. Geçen yaz Ordu’da ve Ünye’de yaşanan sel felaketi ve su baskınları bu durumun göstergesi. Biz hızla bunlardan kurtulmamız gerekiyor. Çünkü biz, sadece gelecek kuşağın değil, kendi ecelimizi de kendimiz hazırlıyoruz.” diye konuştu.

Her yer beton-asfalt diye konuşan Algedik, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Sıcak hava dalgaları özellikle Akdeniz sahillerini etkilerken, yağış şiddetinin ve sıklığının artması da Karadeniz’i çok etkiliyor. Bilim betondan kurtulacaksın, diyor. Asfalt üzerinde taşıdığı otomobillerle ısıyı daha çok tutması ve yağmura izin vermemesi nedeniyle çok ciddi bir şekilde iklim felaketini arttırıyor. Betondan ve asfalttan kurtulmamız gerekiyor.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 382 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler