HABER ARAMA
  • DOLAR6,0802
  • EURO6,8436
  • ALTIN251,2445
  • BIST 10086.072
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Mayıs 2019 Cumartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
18 Nisan 2019 Perşembe Saat: 16:13

Naim Şeker emekli oldu

1985 yılında Türkiye’de ilk defa sınavla Mübaşirlikten Yazı İşleri Müdürlüğü’ne atanan Ünye Adliyesi Adalet Komisyonu Yazı İşleri Müdürü Naim Şeker, emekli olarak 41 yıllık memuriyet hayatına veda etti.
Naim Şeker emekli oldu

Ünye Adliyesi Adalet Komisyonu Yazı İşleri Müdürü Naim Şeker, emekli olarak 41 yıllık memuriyet hayatına veda etti. Adliye ise Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde Şeker için veda programı düzenledi.  

“En Güzel Örnek Naim Şeker’dir”

Yargıda çalışmanın zor, zahmetli ve özveri ile yapılması gereken bir iş olduğuna dikkat çeken Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün;  “Eminim hepimiz birçok zamanlarda sorunlar yaşıyoruz, yoğunluklar yaşıyoruz ve bir şekilde bunun üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Bunu  da meslektaşlarımızla, arkadaşlarımızla, yargı içerisinde kurduğumuz bu aile yapısıyla gerçekleştiriyoruz. Bunun en güzel örneğini de ben Ünye Adliyesi’nde hakikaten Sayın Naim Şeker Müdürümüzde gördüm. Burada oluşan kalabalığın da en büyük sebeplerinden biri hem özverili hem de bu şekilde bütünleştirici davranışlardan dolayı olduğunu değerlendiriyorum. Kendisine emeklilik hayatında ailesiyle sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamasını temenni ediyorum” dedi.

Ünye Ağır Ceza Reisi Metin Özmen ise “Adliye gibi bir kurumda gecesiyle gündüzüyle, hafta içi ve hafta sonuyla yoğun bir mesai harcayarak devletine, milletine hizmet eden Naim Bey ile aynı adliyede, aynı zaman diliminde çalışmak benim içinde güzelliklerle doluydu. Kendisiyle çalışmış olmaktan memnuniyet duyduk” derken;  Adalet Komisyonu Üyesi, Ünye 1. Asliye Ceza Hakimi Yılmaz Aydoğan, çalışanların gönül bağıyla çalışması için yöneticilerini severek işini yapması gerektiğini, bunu Naim Şeker’in başardığını ifade ederek, “Kendisi sevilen bir insan olarak herkes tarafından takdir ve sevgi toplamıştır. Bu anlamda müdür beyin adliyeden ayrılışı hepimizi üzmüştür. Ancak aldığı bu kararın kendisi ve ailesi için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

- “Ben hep kendisini örnek aldım” -

Emekli Müdür Naim Şeker’in kızı Büşra Şeker de, “Babamın iki çocuğundan biriyim. Ancak 41 yıldır babamın adliyede görev yapması, adliye çalışanlarına kendi ailesi gibi bakması nedeniyle her çalışana kendi çocuğu gibi yaklaştığını biliyorum ve zaman zaman kıskanıyordum. Babam meslek hayatında 41 yılı geride bırakırken ben hep kendisini örnek aldım” dedi.

 “Görevimi gönül huzuru içerisinde devrettim”

Meslek hayatına ilişkin bilgi paylaşan Naim Şeker,  “1978 tarihinde Ünye 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde Mübaşir olarak memuriyete başladım. 1985 yılında 25 yaşında iken Türkiye’de ilk defa sınavla Mübaşirlikten Yazı İşleri Müdürlüğü’ne atandım. 1986 yılında da Adalet Komisyonumuzun oy çokluğuyla aldığı karar ile Adalet Komisyonu Yazı İşleri Müdür olarak görev yaptım. Görevimi de 18 Mart 2019 Pazartesi günü tamamladım.”dedi.

“Yemeği düzenleyerek beni ve ailemi onurlandırdınız. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum.”diyen Şeker, şunları söyledi:

“Çalıştığım süre içerisinde evden işe giderken evimi, işten eve giderken de işimi arkada bırakmaya özen gösterdim. Devlet memuriyeti, makamlar, mevkiler bu millete etmek için verilmiş emanet görevlerdir. Bu görevleri yeri ve zamanı geldiğinde kendimden sonra ki gelenlere devredilmesi gerekirdi. Ben de bu görevimi gönül huzuru içerisinde devrettim.”

Konuşmaların ardından Emekli Müdür Naim Şeker’e plaket ve çiçek takdim edildi. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Ünyetv

Bu haber toplam 382 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Naim, Şeker, emekli, oldu

Haber Yorumları ( 1 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
muhammed öz 19.04.2019 01:14
Naim bey kardeşimiz gençliğinden beri yakından tanıdığımız, dürüst, çalışkan,yardımsever, sevdiğimiz bir kardeşimizdir. Yıllardır çalıştığı adliye camiasında da ayni hasletleri dolayısıyla çok sevilen, sayılan bir müdür olarak vazife yapmış ve daima takdir görmüştür Sivil hayatında da çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve hayır kurumlarında da fahri olarak görev yaparak hayatını hayırlı bir şekilde sürdüreceğinden eminiz. biz dostları olarak kendisine bundan sonraki hayatında da başarılar diliyor hayırlı olsun diyoruz. Özler ailesi adına Muhammed Öz

Son Haberler