HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
22 Eylül 2019 Pazar
Fındık Fiyatı


14.00 TL - 14.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
16 Mayıs 2019 Perşembe Saat: 19:04

Şirin Ünye Gazetesi 59 Yaşında…

Canik Ünye Gazeteciler Derneği (CÜGD) Başkanı Ali Öztürk’ün sahipliğinde çıkan Ünye’de haftalık olarak yayımlanan Şirin Ünye Gazetesi 59. yaşını kutluyor.
Şirin Ünye Gazetesi 59 Yaşında…

Ünye’de 19 Mayıs 1961 yılında rahmetli Hayri Altuntaş tarafından çıkarılan, daha sonra kardeşi merhum Ömer Altuntaş tarafından sürdürülen, Ünye’de kendi matbaasında basılan ilk gazete olan, 2002 yılından günümüze Gazeteci Ali Öztürk tarafından Medya Ajans bünyesinde çıkartılan, bir süre günlük yayının ardından son olarak yayın periyodunu haftalık olarak devam ettiren Şirin Ünye Gazetesi 59 yaşına girdi.

59. yılı kutladı

Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı, Şirin Ünye ve Ünye Kent Gazeteleri sahibi Ali Öztürk yaptığı açıklamada, ilçede haftalık olarak yayın hayatını sürdüren Şirin Ünye Gazetesi’nin 59. kuruluş yıldönümünü kutladı.

“Günümüzde ülkelerin gelişmişliği ve toplumların kalkınması ile basın özgürlüğü arasında paralellik olduğu dikkatlerden kaçmamaktadır. Bu nedenle kamuoyunda “dördüncü kuvvet” olarak ta algılanan basının; habercilik yaparken ilkeli, dürüst ve tarafsız olması oldukça önem arz etmektedir” diyen Öztürk, “Ünye basınının gerek kamuoyu oluşturmada, gerekse kamu adına denetim görevini yerine getirirken ilkeli ve objektif duruşunu devam ettirmesi en büyük dileğimizdir.” dedi.

Yarım asrı geçerek yayın hayatını sürdüren Şirin Ünye Gazetesi ailesini tebrik eden Öztürk, “Demokrasi yolunda zaman zaman günlük, zaman zaman haftalık ‘Tarafsız Gazete’ sloganıyla 58 yıldır mücadelesini sürdüren Şirin Ünye Gazetesi, öncü ve başarılı olmuştur. Bu çerçevede Şirin ÜNYE Gazetesi ile Ünye’de gazeteleri ilan gazetesi olmaktan çıkartıp; toplumun sesi, kulağı ve nefesi olma çizgisine çekerek, yeni kurulan gazetelere de örnek olarak yayın hayatını devam ettirmektedir.” diye konuştu.

Şirin Ünye şehrin kütüphanesi

Öztürk, şehrin ve ilçenin bir nevi kütüphanesi gazetenin kuruluş yıldönümünü kutlayarak, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“58 yılını demokrasi yolunda tamamlayan ve yeni yelkenlere ufuk açan Şirin Ünye Gazetesi, şehrimizin ve ilçemizin de bir nevi kütüphanesi ve tarihidir. Tarafsızlık ilkesinden yola çıkarak, gerçek manada gazetecilik yapan bu başarılı ekip örnek olmuştur. Gazetemizin 59. kuruluş yıldönümünü kutlar; ilk günden bu yana yapılan doğru ve ilkeli habercilikte ve yayında emeği geçen herkesi, kurucusundan yazı işleri müdürüne, muhabirinden baskı görevlisine ve okuyucularına kadar tebrik eder, nice başarılı yıllar dilerim.”

58 yıl önceki Yazı İşleri Müdürü ve bugün Medya Ajans Grubu’nda Canik Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ünye Kent Gazetesi Araştırmacı Yazarı Yaşar Karaduman’da yazılarıyla basına ışık tutmaya devam ederken, gazetenin basıldığı 150 yıllık yarım otomatik tipo pedal baskı makinesi de gazete ofisinin önünde sergileniyor.

Şirin ÜNYE Gazetesi, Ünye’de yayın hayatını sürdüren en eski gazete olarak ilçemiz ve bölgesinin yazılı toplum tarihi, kültür, yaşam, sanat, spor ve birçok alandaki vesikası olarak her gün sizlere ulaşmayı ve arşivlerdeki yerini almayı sürdürüyor.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 237 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Şirin, Ünye, Gazetesi, 59, Yaşında…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler