HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Beğenmedim
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
21 Eylül 2019 Cumartesi
Fındık Fiyatı


14.00 TL - 14.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
27 Mayıs 2019 Pazartesi Saat: 11:33

“Çöp alanı hepimizin ayıbı!”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ÜNTİSAD’ın iftar programında gündeme getirilen çöp alanı ve denize akan lağımlara ilişkin açıklamalarda bulundu.
“Çöp alanı hepimizin ayıbı!”

Turizmle ilgili yapılan toplantıda; Akçay bölgesindeki çöp sorununun 50 yıldır çözülemediğini Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Çöp  alanı Ünye’nin girişinin ve aynı zamanda Büyükşehir’in girişinin bir ayıbı, kısaca hepimizin ayıbı." dedi.

Hüseyin Tavlı; "Allah’a şükürler olsun ki yakında çöp ayrıştırma tesisinin hayata geçmesiyle birlikte o vahşi depolama alanına çöp dökülme hadisesi ortadan kalkmış olacak." diyerek sorunun yakında çözüleceğine işaret etti.

Tavlı, denize akan lağımlara ilişkin ise şu açıklamayı yaptı; "Geçmiş 5 yıllık dönemde OSKİ’nin Genel Müdürü bir hemşerimizdi. Ama Ordu ilinin diğer bölgelerinin çok daha büyük sorunlarla iç içe olduğu ifade edilerek bu bölgelerdeki sorunlar gerekli ilgiyi görmedi." ifadelerinde bulundu.

Toplantıda, "İster Belediye Başkanı olun, ister Turizm Derneği Başkanı olun, ister Kaymakam olun hiç fark etmez, tek başınıza gündem yaptığınız hiçbir konuda hedefe gitme noktasında başarı elde edilemez." diyen Başkan Tavlı, yapılması gerekenin hep birlikte Ünye’nin sorunlarının çözüm noktasında buluşmak olduğunu söyledi.

 

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ÜNTİSAD’ın iftar programında gündeme getirilen çöp alanı ve denize akan lağımlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ÜNTİSAD’ın iftar programında kendisine soru olarak yöneltilen çöp alanı ve denize akan lağımlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

- “Çöp alanı hepimizin ayıbı!”-

Ünye Akçay bölgesindeki çöp sorununun 50 yıldır çözülemediğini ve geçen 5 yılda da bu sorunun tam anlamıyla ortadan kalkmadığını ifade eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, şunları söyledi; “Çöp  Alanı: Ünye’nin girişinin ve aynı zamanda Büyükşehir’in girişinin bir ayıbı, kısaca hepimizin ayıbı! Bununla birlikte 50 yıllık vahşi depolama alanından bahsediyoruz. Allah’a şükürler olsun çöp ayrıştırma tesisinin hayata geçmesiyle birlikte o vahşi depolama alanına çöp dökülme hadisesi ortadan kalkmış olacak. Bununla birlikte rekreasyon alanlarının ve oranın da biz özellikle işin başından beri Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte istişaremizde, değerlendirmemizde ve seçim öncesinde de ifade ettiğim gibi burasının hem şehrin giriş kapısı olması nedeniyle hem de ilçemizin şehrin batısına hem üniversite kampus alanı, hem de şehrin nüfus yoğunluğunun batıya kaymış olması ve OSB’nin de Allah’ın izni ile hayata çok kısa zamanda geçtiğine şahit olacağımızı ifade ederek, bir millet bahçesinin, millet parkının o bölgede oluşturulmasının çok güzel olacağını ifade etmek istiyorum. Bunun hayata geçmesi noktasında girişimlerimiz devam ediyor” dedi.

-“Denize akan lağımlar OSKİ’den gereken ilgiyi görmedi”-

Başkan Tavlı, denize akan lağımlara ilişkin ise şu açıklamayı yaptı; “Evet gerçekten geçmiş 5 yıllık dönemde bugün OSKİ’nin Genel Müdürü bir hemşerimizdi. Ama Ordu ilinin diğer bölgelerinin çok daha büyük sorunlarla iç içe olduğu ifade edilerek maalesef bizim turizm şehrimiz, güzide ilçemiz, Karadeniz’in incisi olan ilçemizin sahiline akan bu bölgelerdeki sorunlar gerekli ilgiyi görmedi. Ben de şunu özellikle ifade etmek istiyorum. İster Belediye Başkanı olun, ister Turizm Derneği Başkanı olun, ister Kaymakam olun hiç fark etmez tek başınıza gündem yaptığınız hiçbir konu hedefe gitme noktasında başarı elde edilemez. Burada yapılması gereken hep birlikte Ünye’nin sorunlarını çözüm noktasında birlikte taşımaktır” diye konuştu.

Ünye KENT Haber

 

Bu haber toplam 532 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Çöp, alanı, hepimizin, ayıbı!”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler