HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Beğenmedim
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
21 Eylül 2019 Cumartesi
Fındık Fiyatı


14.00 TL - 14.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
11 Haziran 2019 Salı Saat: 19:11

Meclis Ahmet Şahin Başkanlığı'nda toplandı

Belediye Meclisi yağlı güreşler ve at yarışlarında dereceye girenlere ödül verilmesi kararı aldı.
Meclis Ahmet Şahin Başkanlığı'nda toplandı

Meclis'te Saray Caddesi'nde restorasyonu yapıldığı halde uzun süredir kapalı duran Saray Hamamı'nın özele kiralanması kararı alındı.

Dikilitaş Restoran ve İşletmesi tarafından talep edilen içkili yer ruhsatı Meclis'te kabul edilmedi.

Ünye Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın şehir dışında olmasından dolayı Ünye Belediye Başkanvekili Ahmet Şahin’in Başkanlığında gerçekleşti.

12 Gündem ve 1 gündem dışı maddenin görüşüldüğü Belediye Meclis toplantısında maddelerin 6’sı imarla ilgili olurken, görüşülen maddelerin 2'si kabul, 3'ü reddedildi, 1 tanesi için ise encümene yetki verildi.

Belediye Meclis Toplantısının açılış konuşmasında konuşan Ünye Belediye Başkanvekili Ahmet Şahin, Belediye meclis üyelerinin geçmiş Ramazan Bayramını kutlayarak, “Belediye Meclisimizde aldığımız kararların ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olacak kararlar olmasını diliyorum” dedi.

Güreş ve At Yarışlarında dereceye girenlere ödül

Gündemde görüşülen maddede Ünye Belediyesi tarafından düzenlenen 20. Geleneksel Kültür Sanat ve Turizm Festivali kapsamında 20 ve 21 Temmuz  2019 tarihlerinde düzenlenecek olan Tekkiraz Karaarmut Mevkisindeki yağlı güreşler ve Binicilik tesislerindeki Rahvan At yarışlarında dereceye girecek  sporculara ödül verilmesi ve ödül miktarının belirlenmesi konusu görüşülerek madde komisyona havale edildi.

Saray Hamamı özele kiralanacak

Gündemde görüşülen maddede,  Saray Caddesinde bulunan mülkiyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ait olan ve 5 yıl süre ile Ünye Belediyesi'ne kiralanması uygun görülen Saray Hamamının Ünye Belediyesine  devri gerçekleştikten sonra özel sektöre kiralanması konusu görüşülerek kabul edildi.

Encümen'e satış yetkisi

Gündemde görüşülen bir diğer maddede mülkiyeti Ünye Belediyesine ait olan Göbü Nalcı Mahallesindeki alanın satışının yapılabilmesi için Encümen'e yetki verilmesi konusu görüşülerek kabul edildi.

Gündemde görüşülen bir diğer maddede plan ve proje müdürlüğü görev, yetki ve çalışma yönetmeliği görüşülerek kabul edildi.

Dikilitaş’a içkili yer ruhsatı kabul edilmedi

Gündemde görüşülen diğer maddede Burunucu Mahallesi Devlet Sahil Yolu üzerinde bulunan Dikilitaş Restoran’ın işkili yerler krokisine eklenmesi konusu görüşülerek reddedildi.

Ünye Belediyesi'nden amatör spora destek

Gündem dışı görüşülen maddede ise spor teşvik etmek amacıyla amatör Spor kulüplerine genel Belediye bütçe gelirlerinden Belediyeler için tahakkuk eden miktarın binde 12’si oranında ödenek tahsis edilmesi konusu görüşülerek kabul edildi. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 281 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Meclis, Ahmet, Şahin, Başkanlığı'nda, toplandı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler