HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Beğenmedim
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
17 Haziran 2019 Pazartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
11 Haziran 2019 Salı Saat: 20:13

Otizmli çocuklar için Maksat Muhabbet konserine davet...

Prof. Dr. Ayşe Yalın tarafından düzenlenen ve Ünyeli amatör seslerden oluşan ‘Haznedar Maksat Muhabbet’ topluluğu, geliri otizmli çocukların eğitimine bağışlanacak konsere tüm Ünyelileri davet etti.
Otizmli çocuklar için Maksat Muhabbet konserine davet...

Prof. Dr. Ayşe Yalın tarafından düzenlenen ve Ünyeli amatör seslerden oluşan ‘Haznedar Maksat Muhabbet’ topluluğu, geliri otizmli çocukların eğitimine bağışlanacak olan konsere tüm Ünyelileri davet etti. 

 ‘Haznedar Maksat Muhabbet’ topluluğu konseri , Atik Otel’de 13 Haziran 2019 Perşembe saat 20.00’da gerçekleşecek.

Ünye’de Prof. Dr. Ayşe Yalın tarafından düzenlenen ve Ünyeli amatör seslerden oluşan “Haznedar Maksat Muhabbet” topluluğu bu yıl 6. konserini gerçekleştirecek.

Prof. Dr. Ayşe Yalın, bundan önceki konserlerde farklı kurum ve kuruluşlara bağışlandığı gibi bu konserin gelirinin de otizmli çocukların eğitimine bağışlanacağını söyledi.

Doyumsuz bir gece olacak

Haznedar Maksat Muhabbet korosunun seslendireceği Türk Sanat Müziği eserleri başta olmak üzere birbirinden güzel eserler, gecede Ünyelilere doyumsuz bir gece yaşatacak.

Prof. Dr. Ayşe Yalın, konsere ilişkin gazetemize özel yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Ünye Özel Haznedar Gündüz Bakımevi ve Anaokulu 9. Geleneksel Kültür ve Sanat Etkinlikleri parçası.

Her düzenlediğimiz konserin gelirini bağışlıyoruz. Bu seneki konserin geliri de otizmli çocukların eğitimi için bağışlanacak. 

Gönüllülerin bir araya geldiği, amatör ruhla 7 sene birlikte çalıştığımız, şefliğini Neşe Ayan’ın üstlendiği, Samsun Devlet Konservatuarı ekibinin desteğiyle bir araya gelen bir topluluğuz . Gerçekten amatör ruhla herkes duygularını ortaya koyuyor.

Muhabbet edelim diye başladık...

Aslında maksat muhabbetin adı bütün amacını yansıtıyor. Bir muhabbet akşamında buluşuyoruz. Bu grubu muhabbet edelim diye topladık, birlikte her pazartesi günü şarkı söylerken baktık ki işler farklı boyuta geldi. Başta okulumuzun bahçesinde velilerimize konser verelim, dedik. O akşam yağmur yağdığı için Atik ailesi bizi otele davet etti, böylece senede bir defa yapılan muhabbet gecesi, maksat muhabbet olsun diye bir araya geliyoruz.

Biletlerimizin ücretli,10 TL. Ne topluyorsak onu da belirli bir derneği bir kuruluşa bağışlıyoruz. Bu seneki geliri otizm okulu, araştırma ve eğitim merkezi ve derneğine bağışlayacağız. Çok da güzel hizmetler veriyorlar. Otizm farkındalığıyla ilgili konferanslar eğitimler veriyorlar. Çocukların eğitimi için destek veriyorlar. İnşallah iyi bir para toplar onlara göndeririz.

Grubumuz çok renkli

Grubumuzun çok renkli bir yapısı var. Bir çok meslek grubundan arkadaşımızın yer aldığı, eczacı öğretmenler, hukukçular , esnaflarımız, mimarımız, hocamız var. Adeta Ünye'nin haritası var grubun içinde.

Farklı makamlarda şarkılar ve türküler var. Bu yıl Modern Folk Üçlüsü üyelerinden Öğretim Üyesi Doç. Ahmet Kurtaran hocamız bizimle birlikte olacak. Misafir de getiriyor yanında sürpriz...

Konserimize bekliyoruz, birlikte olalım... Bu güzelliği beraber yaşayalım... Otizmli çocuklarımıza büyük bir katkı yapalım istiyoruz. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 204 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler