HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
12 Temmuz 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
17 Temmuz 2019 Çarşamba Saat: 14:51

Trafik kazaları ve kayıplar masaya yatırıldı!

Trafik kazası nedenli ölümler ve ciddi yaralanmaların en aza indirilmesi, kaza nedeniyle yaşanmakta olan manevi kayıpların ve sosyo-ekonomik kayıpların ortadan kaldırılması amacıyla toplantı düzenlendi.
Trafik kazaları ve kayıplar masaya yatırıldı!

Ordu ilinin 2019 yılının ilk 6 aylık trafik değerlendirmesinin yapıldığı ve alınması gereken tedbirlerin belirlendiği toplantının açılışında bir konuşma yapan Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Bugün, İçişleri Bakanlığımızın ‘Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı 2011-2020’ ve buna bağlı olarak hazırlanan ‘Trafik Güvenliği Uygulama Politikası Belgesi’ kapsamında bu değerlendirme toplantısını yapıyoruz. Özellikle can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi, Hükümetimizin en önemli politikalarından bir tanesidir. Dolayısıyla bununla ilgili olarak çeşitli kampanyalar yürütülmektedir.

 

Denetimler arttığında kazalar azalıyor

 

İçişleri Bakanlığımız tarafından yapılan bir araştırmada; trafik denetimleri arttığından, özellikle trafik kazalarının ve ölümlerin azaldığına dair bir istatistiki bilgi elimizde mevcut. Bu veriler ışığında, bu dönem içerisinde özellikle denetimleri daha arttırarak hazırladığımız trafik eylem planının dikkatle uygulanması, özellikle yayaya öncelik verilmesi, yaya geçitlerinin çizilmesi, vatandaşların eğitilmesi, almış olduğumuz bu tedbirlerin kamuoyuyla paylaşılması, sosyal medya ve diğer mecralarda duyurulması ve bir hassasiyet, duyarlılık oluşturulması konusunda çalışmaları yürütmekteyiz. Bu toplantımızda da yürüttüğümüz bu çalışmaları değerlendireceğiz. Eksiklerimiz, noksanlarımız var ise bunları tespit edip, hızla gidereceğiz. İlimiz genelinde daha güvenli bir trafik uygulamasını hep birlikte sağlayıp, trafik kazalarını en aza indirgemek için çaba sarf edeceğiz” dedi.

 

Vali Seddar Yavuz’un açılış konuşmasının ardından, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri tarafından, Ordu ili genelindeki trafik kazaları, nedenleri, sonuçları, kazaların yoğun olduğu yerler, trafik kontrol ve denetim faaliyetleri, trafik konusunda toplumu bilinçlendirme ve eğitim çalışmaları, uygulanan çeşitli projeler ve kampanyalar, karşılaşılan sorunlara ilişkin sunumda bulunuldu. 

 

Valilik toplantı salonunda, Vali Seddar Yavuz’un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı Ahmet Arık, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Mehmet Balcı, Karayolları 77. Şube Şefi Salih Anapa, Ordu Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Daire Başkanı Özgür Dayı, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Mehmet Ali Garip, İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdür Vekili J.Asb. Üçvş. İsmail Bilgin ve diğer yetkililer katıldı.

Bu haber toplam 320 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Trafik, Değerlendirme, Toplantısı, Yapıldı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler