HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
29 Kasım 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
12 Ağustos 2019 Pazartesi Saat: 17:51

Bakan Yardımcısı Kıran, Ünye’den birlik mesajı verdi

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Kurban Bayramı dolayısıyla geldiği memleketi Ünye’de, geleneksel Kent Bayramlaşma programına katılarak birlik beraberlik mesajı verdi.
Bakan Yardımcısı Kıran, Ünye’den birlik mesajı verdi

Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi işbirliğinde Atatürk Parkı’nda düzenlenen Kent Bayramlaşmasında ilk olarak İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Osman Karagöz, Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, MHP İlçe Başkanı Hacı Demir, AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz yaptıkları konuşmalarda birliktelik beraberlik mesajı verdiler.

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan konuşmasına Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıyı kınayarak başladı. Argan, “Bayramlar tabi ki birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin ve bir arada olduğumuz müstesna günlerdir” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Buraya gelen konuklara ayrı ayrı şükranlarımı ifade ediyorum. Kurban Bayramı’nın öncelikle milletimize, tüm İslam âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum. Bayram gününde dostlukların kardeşliklerin en güçlü olduğu bu dönemde dostlarımızı, komşularımızı ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı da ihmal etmememiz büyük arz etmektedir” dedi.

Ünye Kaymakam Vekili İkizce Kaymakamı Ali Recai Yerlikaya yaptığı konuşmada “Bayram gününde sizlerle bir arada olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bayramlar birlik beraberliğin, dayanışmanın hat safhaya ulaştığı, kardeşliğin güçlendiği, dostlukların ve akraba ilişkilerinin güçlendiği günlerdir. Bu birlik beraberliği Ünye’de sağlamış olmaktan dolayı mutluyuz. Kurban bayramınızı tebrik ediyorum” dedi.

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat, yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bayram günleri malumunuz hayat devam ederken yıpranan ilişkilerimizin tamir günleridir. Bu bayramın ayrıca özel bir anlamı var. Kurban Bayramı hem rabbimize yakınlaşmak için kurbanlarımızı kurban ederken aynı zamanda aramızda oluşan kırgınlıkları da kurban edeceğiz.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, şunları söyledi; “Bayram vesilesiyle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına, fındık taban fiyatlarını açıklayıp insanlarımızın yüzünü güldürdüğü için çok teşekkür ediyorum. Allah Recep Tayyip Erdoğan’dan razı olsun. İnşallah bu bayram birlik ve beraberliğimize vesile olacaktır.”dedi.

Enginyurt ayrıca konuşmasında Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’a da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile gece gündüz çalıştığı için teşekkür etti.

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı, şöyle konuştu; “Mübarek Kurban Bayramımızın güzel geçmesini temenni ediyorum. Allah nice bayramlara ailecek, sağlıklı bir şekilde erişmeyi nasip etsin. Dünkü yaşanan hadiseler nedeniyle bugünkü mutluluğumuza gölge düştü. Birileri bizlerin Türkiye için mücadelesinden rahatsız oluyor, bunlar olacaktır. Ancak bizler yılmadan, bu doğru yolda mücadelemize devam edeceğiz. Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum ve Allah bizlere sağlık, huzur içinde nice bayramlara kavuşturmasını temenni ediyorum.”dedi.

Kıran, bayramların birlik beraberliğin sağlandığı, dayanışmanın örnek teşkil ettiği günler olduğunu söyledi.

Düzenlenen Kent Bayramlaşmalarının ülkenin bütüne yansıyan örnek teşkil ettiğini ifade eden Bakan Yardımcısı Kıran, “Ünye’mizin geleneksel hale gelen Kent Bayramlaşması Türkiye’ye örnek bir noktaya geldi. Hele ki böylesine güzel havalarda, böylesine güzel bir atmosferde 7’den 70’e bütün farklılıklarıyla, siyasi partilerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın, medyamızın her kesimden vatandaşlarımızın bir araya gelmesi, bayramın heyecanını, bayramın anlamını birlikte idrak etmesi ve bunu ederken de birlik ve beraberlik mesajı vermesi esasen ülkemizin bütününe yansıyan, dünyaya da yansıyan çok önemli bir örnek teşkil ediyor. Bu örneğin biz artık Türkiye genelinde de çoğaldığını, siyasete ve yönetime sirayet etmeye başladığını memnuniyetle müşahede ediyoruz.”dedi.

Yavuz Selim Kıran, mecliste siyasi partilerin ülke menfaati noktasında son dönemlerde örnek dayanışma içinde olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz günlerde meclisimizde çok örnek bir karar alındı, birkaç karar alındı aslında. Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı en önemli tehditlerden biri olan FETÖ ile mücadelede mecliste bulunan siyasi partilerimiz, biri hariç her zamanki gibi, bir araya geldi ve terör örgütü elebaşının Türkiye’ye iadesi noktasında son derece önemli bir dayanışma gösterdi.  Yine daha evvel aynı şekilde Türkiye’nin bugün karşı karşıya kaldığı en önemli sınamalardan biri olan Doğu Akdeniz’deki gelişmelerle ilgili, yine mecliste bulunan bir siyasi partinin teklifiyle bütün siyasi parti grupları bir araya gelerek, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki çıkarlarına asla halel gelmemesi için, Kıbrıs Türkü’nün haklarının korunması için bu örnek dayanışmayı gösterdi. İstiklal şairimiz esasen formülü yıllar öncesinden söylemiş, ‘Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez’ demiş.”

-“Dünyanın dört bir tarafında ülkemizi kuşatan bir ateş çemberiyle karşı karşıyayız” -

Türkiye zorlu bir coğrafyada olduğunu hatırlatan Kıran, “İçinde bulunduğumuz coğrafyada etrafımızda son derece çetrefilli, son derece çetin krizlerle karşı karşıyayız. Irak’a baktığınızda bir taraftan ülkedeki istikrarsızlık, diğer taraftan kuzeyden ülkemize yönele terör tehdidi. Suriye’ye baktığınızda mülteci boyutu bir tarafa, kuzeyde Fırat’ın doğusunda oluşturulmaya çalışılan terör koridoru ve Türkiye’nin buna karşı tepkileri. Yemen’deki gelişmeler, işte Libya’da dün yaşanan saldırı ateşkese rağmen. Mescid-i Aksa’da dün yaşanan hain hunharca saldırı.” diye konuştu.

-“Hem krizler ülkesiyiz, hem fırsatlar ülkesiyiz” -

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, Türkiye’nin krizlerle dolu bir coğrafyada yaşadığını belirterek, “Dünyanın dört bir tarafında ülkemizi kuşatan bir ateş çemberiyle karşı karşıyayız. İfade ettiğim gibi krizlerle dolu bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu krizlerin bahşettiği fırsatlar da var. Hem krizler ülkesiyiz, hem fırsatlar ülkesiyiz. Bu coğrafyanın bize bahşettiği krizleri fırsata dönüştürmenin yolu, esasen bu birlik ve beraberliğimizi, bu kenetlenmemizi her daim ilelebet devam ettirmek. Biz bu kenetlenmeyi sürdürdüğümüz müddetçe, Ünye’den başlayarak, Fatsa’dan başlayarak, Akkuş’tan başlayarak, Ulubey’den başlayarak, Ordu’muzun her bir köşesinden başlayarak öncelikle yerel kalkınmayı, ardından ülkesel kalkınmayı, bölgesel kalkınmayı ve hepsinin de bir araya gelmesiyle bu küresel kalkınmaya öncülük etmiş oluruz.” ifadelerini kullandı.

Sahada ve masada güçlü bir demokrasi politikasını uygulamaya koyduklarını vurgulayan Yavuz Selim Kıran, şunları söyledi:

“Dışişleri Bakanlığı olarak her yıl geleneksel olarak Büyükelçiler Konferansı düzenliyoruz. Bu yıl ki Büyükelçiler Konferansımızın konusu ‘Sahada ve masada güçlü diplomasi’ydi. ‘Türkiye, Türkiye’den büyüktür’ anlayışını hayata geçirmiş bir ülke olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ‘Dünya beşten büyüktür’ iddiasını bütün mazlum coğrafyalara yaymış, orada yankılandırmış bir ülke olarak üzerimizde çok büyük bir sorumluluk var. Bu sorumluluğu yerine getirmenin en önemli yolu da hem sahada, hem masada güçlü olmak. O yüzden bir hafta boyunca Ankara’da dünyadaki bütün büyük elçilerimizle bir araya gelerek adeta bir kamp formatında ülkemizin dış siyasetini değerlendirdik ve önümüzdeki dönem yol haritamızı belirledik. Bunu belirlerken tabi 1919 yılının İstiklal Mücadelemizin 100. Yıldönümü olması hasebiyle de bir günümüzü Samsun’a ayırdık, sayın bakanımızla ve büyükelçilerimizle Samsun’a geldik. Orada iki saatlik bir boşluk vardı, bakan yardımcılarımız ve büyükelçilerimizle birlikte 20 kişilik bir gurup olup Ünye’ye geldik. Dünyanın dört bir tarafını ben de işim vesilesiyle ziyaret ediyorum ama Ünye gibi, Fatsa gibi, Ordu gibi memleketimizin 19 ilçesi gibi daha güzel bir memleket ben açıkçası görmedim. İnsanı gerçekten büyüleyen, insana huzur veren insana gerçekten yeri geldiğinde şifa veren, son derece bereketli, dünyanın cennet köşelerinden birinde yaşıyoruz. Bu cennet köşenin bize bahşettiği fırsatları değerlendirmek içinde bu birlik ve beraberliğimizi inşallah önümüzdeki dönemde de sürdürmekten başka çaremiz, şehrimizin menfaatleri etrafında bir araya gelmekten başka çaremiz yok. O yüzden bu kent bayramlaşması vesilesiyle bu birlik ve beraberliğin devam etmesi dileklerimle hepinizin bayramını tebrik ediyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.”

Programda ayrıca, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ünye Kaymakam Vekili İkizce Kaymakamı Ali Recai Yerlikaya, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat, AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, MHP İlçe Başkanı Hacı Demir, İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Osman Karagöz, Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin yaptıkları konuşmalarda birliktelik beraberlik mesajı verdiler.

Kıran, bayramlaşma programında çocuklara hediyeler vererek özel ilgilendi.

Kent Bayramlaşmasına Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, sivil toplum kuruluşları,  daire amirleri ve vatandaşlar da katıldı.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 396 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler