HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
18 Şubat 2020 Salı
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
20 Eylül 2019 Cuma Saat: 18:09

Hülya Avşar'a takılar Ünye'den...

Ünye sahillerinde bulunan manyetik kum taşlarıyla takı ve aksesuar yapan emekli Jeofizik Mühendisi Orhan Yiğit'in tasarladığı kolye ve bileklikleri Hülya Avşar başta olmak üzere birçok ünlü kullanıyor.
Hülya Avşar'a takılar Ünye'den...

Taşların hem şifalı, hem de görsel olarak muazzam derecede güzel olduğunu ifade eden Orhan Yiğit, bu takıların ayrıca Ünye turizmi açısından da son derece önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Ünye'nin manyetik taşlarını ve kumlarını değerlendirerek çalışmalar yapmaya devam ettiğini belirten Yiğit, “Sahillerimizi kaplayan Ünye manyetik taşı, şifalı bir kum ve şifalı bir taş olma özelliğini de içinde barındırıyor. Buraya gelen misafirler denize girmeden önce kum banyosu yaparlarsa, stres başta olmak üzere birçok dertlerinden kurtulabilirler. Ayrıca bu manyetik taşların en önemli özelliği bir kolye veya bileklik olarak kullanılırsa timüs bezini uyarıcı etkisi var. Timüs bezi, vücudumuzun iman tahtası olarak nitelendirdiğimiz bölgesinde yer alır. Vatandaşlarımızın Ünye'ye geldiği zaman bu manyetik kumsallarımıza uğraması sağlık için oldukça önemli. Hem mental olarak, hem de fiziki olarak çok faydalı. Bu taşlardan ürettiğimiz kolye ve bileklikleri takan vatandaşlar bizlere olumlu sonuçlarla dönüş yapıyorlar.'' dedi. 

Ünü giderek artıyor

Tasarladığı takıların sadece Ünye'de değil, ülke çapında bir üne kavuştuğunu ifade eden Yiğit; ''Tasarladığımız kolye ve bileklikler Hülya Avşar başta olmak üzere birçok tanınmış sima tarafından tercih ediliyor. Kamuoyunda tanınan insanların ürünlerimizi kullanması ünümüzün de ülke çapında artmasını sağlıyor. Bu başarı kişisel algılanmamalı, bu sayede Ünye'mizin de ünü artıyor. Turizm açısından bu son derece önemli bir konu'' diye konuştu.

 

Bu haber toplam 1.518 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Hülya, Avşar'a, takılar, Ünye'den...

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler