HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
1 Mayıs 2018 Salı Saat: 20:00

Cuma günü Yunus Emre’deyiz…

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından “Uluslararası Yunus Emre’yi Anma ve Anlama” programının 4.sü bu yıl 4 Mayıs 2018 Cuma günü Ünye’de başlayacak, Fatsa ve Altınordu’da düzenlenecek programlarla devam edecek.
Cuma günü Yunus Emre’deyiz…

Ünye’deki türbesi önünde düzenlenecek uluslararası program kapsamında anılacak olan “Yunus Emre” için, Yunus Sevdalısı herkes programa davet edildi. 

Ünye Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan; mezarlarından birinin de Ünye’de olduğu kabul edilen Yunus Emre’yi anmak ve anlamanın herkes için bir görev ve çok önemli bir kazanım olacağına dikkat çekti.

 Argan; “Düşünceleriyle bizler için gerek maddi, gerekse manevi hayatımıza çok önemli katkıları olan, tarihimizdeki çok önemli Müslüman, Türk büyüğü Yunus Emre sevgisinin ülkemizde ve tüm dünyada her geçen gün artmasından çok mutlu ve umutluyuz.” dedi.

Büyük Türk mutasavvıfı, Hak aşığı ve Türk dilinin usta yorumcusu Yunus Emre anısına 2-9 Mayıs 2015 tarihleri arasında ülke genelinde düzenlenen “Yunus Emre ve Kültür ve Sanat Haftası” etkinliklerine Ordu da hazırlandı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen “Uluslararası Yunus Emre’yi Anma ve Anlama” programının 4.sü bu yıl 4 Mayıs 2018 Cuma günü Ünye’de başlayacak, Fatsa ve Altınordu’da düzenlenecek programlarla devam edecek.

Ünye Şeyh Yunus Tepesi’nde Yunus Emre Türbesi önünde başlayacak olan program kapsamında Ünye Yunus Emre Derneği yönetim kurulu üyeleri bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı.

Dernek Başkanı Yaşar Argan, Yunus Emre sevdalılarını 4 Mayıs Cuma günü Ünye’de bir araya getireceklerini söyledi.

Argan; mezarlarından birinin de Ünye’de olduğu kabul edilen Yunus Emre’yi anmak ve anlamanın herkes için bir görev ve sonuçta önemli bir kazanım olacağına dikkat çekti.

“Uluslararası Yunus Emre’yi Anma ve Anlama” programına ilişkin Yaşar Argan, şu bilgiyi verdi:

“Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Ünye’de Yunus Emre Türbesi önünde 4 Mayıs Cuma günü başlayacak olan ‘Uluslararası Yunus Emre’yi Anma ve Anlama’ programı saat 11.00’de başlayacak. Program, açılışın ardından Kur’an tilaveti, dua ve yemek ikramıyla sürecek. Aynı günün akşamı saat 20.00’da Fatsa Kültür Sarayı’nda Yunus Emre ilahilerinden bir konser programı düzenlenecek. 5 Mayıs Cumartesi günü ise Altınordu’da “Her Dem Yeniden Doğarız” temalı 4. Uluslararası Yunus Emre Sempozyumu gerçekleştirilecek. Sempozyum iki oturum, altı konu başlığı altında yapılacak. İki gün sürecek olan program Yunus Emre’yi anma ve anlama adına dolu, anlamlı ve değerli bir programdır.”

Yunus Emre sevdalılarını programa davet eden Dernek Başkanı Argan, “Yunus Emre’yi anmak ve anlamak gerek maddi gerekse manevi hayatımıza çok önemli katkılar yapacak, bizleri kul ve Allah katında sevilen insan durumuna getirecek olması açısından çok önem arz etmektedir. Bu değerlendirme düşünceler kapsamında Yunus Emre Sevdalısı herkesi anma ve anlama programlarına davet ediyoruz. Düşünceleriyle bizler için gerek maddi gerekse manevi hayatımıza çok önemli katkıları olan tarihimizdeki çok önemli Müslüman Türk büyüğü Yunus Emre sevgisinin ülkemizde ve tüm dünyada her geçen gün artmasından çok mutlu ve umutluyuz.” diye konuştu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 700 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Cuma, günü, Yunus, Emre’deyiz…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler