HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
17 Şubat 2020 Pazartesi
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
9 Ekim 2019 Çarşamba Saat: 19:48

46 din görevlisine başarı belgesi….

Ünye Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Ünye Şubesi iş birliği ile din görevlilerine yönelik kahvaltı programı düzenlendi.
46 din görevlisine başarı belgesi….

Programın sonunda emekli olan 46  din görevlisi ve kuran kursu öğreticilerine plaket verildi. Programda ayrıca 4 din görevlisine de başarı belgesi verildi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında, Ünye Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Ünye Şubesi iş birliği ile Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde din görevlilerine yönelik kahvaltı programı düzenlendi.

Camilerle kötülük ve cehaletten uzaklaşırız

Programın açılış konuşmasında Ünye Müftüsü Ali Işık, “Kardeşlik ilkelerini tam manasıyla derinden yaşatarak iman kardeşliğinin her şeyden üstün olduğunu hissettirecek mekanlar camilerdir. Zira camiler bizleri imana, tevhide, hak ve hakikate, adalete, ahlaka çağırıp, kötülük ve cehaletten uzaklaştırır. Bu güzide mekanı anlamlı kılan en önemli unsur ise din görevlilerimizdir. Zira onlar bugünün ve yarının hak hakikat, adalet ekseninde inşa edilmesinde en önemli etkenlerdendir. Bu vesileyle Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik ederim” dedi.

 Nefes aldığımız dost bir ev...

Camilerin ve din görevlilerinin önemine değinen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı,  “Cami nefes aldığımız dost bir ev, cami omuzlarımızın birbirine değdiği birlik yuvası, herkesin birbirleriyle bütünleştiği insanlık evidir. Din görevlisi kardeşlerim, camilerimizin toplumsal dayanışmayı sağlaması yönünde kendilerinden beklenen fonksiyonları en iyi şekilde sağlayabilmeleri ancak bilgili, kültürlü din görevlilerinin çabalarıyla olacaktır. Sizlerin hizmet ve faaliyetlerinin cami cemaatiyle sınırlı değil toplumun tüm kesimlerinedir. Sizler İslam dininin doğru bir şekilde anlatılmasında büyük bir özveriyle çalışmaktasınız. Bu duygu ve düşünceler ile Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik ediyorum” dedi.

Bizler yaptıklarımızla örnek olmalıyız

Türk Bayrağının dalgalandığı her yerde din görevlilerinin bulunduğunu işret eden Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Yurdun dört bir yanında faaliyet gösteren din görevlilerimizi görüyoruz. Cami yapmak kadar o hizmeti yaşatacak görevlilere ve cemaatlere de ihtiyacımız var. Değişen dünyaya ve modernizme karşı manevi olarak varlığımızı sürdürmek gibi büyük bir sorumluluğumuz vardır. Bizler söylediklerimizin ötesinde yaptıklarımızla örnek olmalıyız. Ben bu vesileyle camilerimizi yapan, yaşatan, bu konuda gayret sarf eden bütün vatandaşlarımızın, görevinin hakkını vererek fedakarlıklar içerisinde adanmışlık ruhu içerisinde görevini icra eden siz din görevlilerimizin, haftasını tebrik ediyorum” diye konuştu.

Programın sonunda emekli olan 42 din görevlisi ve kuran kursu öğreticilerine plaket verildi. Programda ayrıca 4 din görevlisine de başarı belgesi verildi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 421 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 46, din, görevlisine, başarı, belgesi….

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler