HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
15 Ekim 2019 Salı Saat: 18:54

Meclis'ten Barış Pınarı'na ortak destek

Ünye Belediye Ekim ayı olağanüstü toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'de devam eden Barış Pınarı Operasyonu'na destek verildi.
Meclis'ten Barış Pınarı'na ortak destek

Mecliste bulunan İYİ Parti ve Saadet Partisi gurupları da Barış Pınarı Operasyonuna destek verdiklerini ifade ettiler.

Ünye Belediye Meclisi adına konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'de devam eden Barış Pınarı Operasyonu'na destek verdi.  Belediye Başkanı Tavlı’nın konuşmasının ardından Mecliste bulunan İYİ Parti ve Saadet Partisi gurupları da Barış Pınarı Operasyonuna destek verdiklerini ifade ettiler.

Suriyeli kardeşlerimiz evine dönebilmeliler

Ünye Belediye Meclisi adına konuşan Hüseyin Tavlı Operasyona destek verdiklerini ifade ederek, “Ülkemiz, Fırat’ın doğusundaki terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır.Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vaat etmektedir.”dedi.

Bölgede yeni bir iklim oluşacak

Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir ifadesini kullanan Tavlı, “Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.” diye konuştu.

Mehmetçiğimizin yanındayız

Tavlı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bu çerçevede, Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 483 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Meclis'ten, Barış, Pınarı'na, ortak, destek

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler