HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
6 Haziran 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
19 Ekim 2019 Cumartesi Saat: 18:27

TBMM Komisyonu Fatsa'da...

TBMM Tıbbi ve Aromatik Bitki Çeşitliliğinin korunması, amacıyla kurulan meclis araştırma komisyonu istişare toplantısı Fatsa Orman İşletme Şefliği ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
TBMM Komisyonu Fatsa'da...

TBMM Komisyon Başkanı AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ve Komisyon Üyeleri Fatsa ilçemizde TBMM Tıbbi ve Aromatik Bitki Çeşitliliğinin korunmasına, bunların üretiminde ve pazarlanmasında karşılaşılan sorunlar ile alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan meclis araştırma komisyonu istişare toplantısı Orman İşletme Şefliği ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Komisyonda AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Karaman Milletvekili Recep Şeker, Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Artvin Milletvekili Ertunç Erkan Balta, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, İyi Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu yer aldılar. 

Dünyada 115 milyar dolar hacmi olan sektörden payımızı almalıyız

Toplantıda bir konuşma yapan Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 26 yasama döneminde kurulan 27. yasama döneminde 5 partinin ortak teklifiyle oluşturulan Tıbbi Aromatik Bitkiler Araştırma Komisyonunun amacı ülkemizin tıbbi ve aromatik bitki çeşitliliğinin değerlendirilerek dünyada 115 milyar dolar hacmi olan bu sektörden payımızı almak ve ülkemizin bu ürünleri olan ihtiyacını karşılamaktır.

Her ilden en az bir ürün...

Tespitler doğrultusunda her ilin en az bir ürününü markalaştırarak dünyaya tanıtacağız. 2023 yılında bu sektördeki hedefimiz 5 milyar dolara ulaşmaktır. Bu konuda Tıbbi Aromatik bitkiler üst kurul gibi bir şey kurabilirsek hedefimize daha kolay ulaşabileceğimize inanıyoruz.” dedi. 

Önemli bir toplantıya ev sahipliği...

Toplantının ev sahipliğini yapan Fatsa Orman İşletme Şefi Sevil Şen’de yaptığı açıklamada “TBMM Tıbbi ve Aromatik Bitki Çeşitliliğinin korunmasına, bunların üretiminde ve pazarlanmasında karşılaşılan sorunlar ve çözümler üzerine ile alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan meclis araştırma komisyonu istişare toplantısına ev sahipliği yaptık ve yöredeki bulunan Tıbbi ve Aromatik bitki çeşitliliği konusunda brifinglerimizi paylaşarak komisyon çalışmalarına katkı sağlamaya çalıştık.” diye konuştu. 

(AFİŞ)

Bu haber toplam 302 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : TBMM, Komisyonu, Fatsa'da...

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler